Siatkówka. Mistrzyni Polski zostaje w Chemiku Police

Katarzyna Zaroślińska zostaje w Chemiku Police - poinformowały we wtorek władze klubu mistrzyń Polski. Obok Stefany Veljković jest to druga zawodniczka z podstawowego składu zespołu, która zdecydowała się na przedłużenie kontraktu.

- Zostaję w Chemiku na kolejny sezon. Liczę, że obronimy mistrzostwo i Puchar, który zdobyliśmy w poprzednim sezonie. Widzimy się w Azoty Arenie – zapowiada 30-letnia atakująca. Będzie to jej drugi sezon spędzony w Chemiku Police, czyli klubie, z którym po raz pierwszy zdobyła mistrzostwo kraju (2017). W ostatnim roku sięgnęła z nim ponadto po Puchar Polski i była statystycznie 5. atakującą w lidze.

Zanim związała się z liderem Orlen Ligi, dwa lata spędziła w Atomie Treflu Sopot, czyli srebrnym medaliście rozgrywek. Na skutek problemów finansowych klubu po sezonie 2015/2016 odeszło z niego większość składu i w kolejnych zmaganiach wystartował z bardzo odmłodzoną kadrą. Zaroślińska w przeszłości była również zawodniczką Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza (2011-2014), Budowlanych Łódź (2009-2011), Stali Mielec, Skry Bełchatów i Legionovii Legionowo. Po krajowy Puchar sięgała w sumie 5 razy, tyle samo ma medali mistrzostw Polski. Poza tym w latach 2012-2015 zdobywała również Superpuchar Polski i Puchar CEV.

Od 2010 roku zawodniczka występuje w polskiej kadrze. Wygrała z nią brąz Ligi Europejskiej (2014) oraz srebro igrzysk Starego Kontynentu (2015).

Jest to dopiero druga podstawowa zawodniczka Chemika Police, która zdecydowała się na przedłużenie kontraktu z klubem na sezon 2017/2018 – wcześniej zrobiła to Stefana Veljković. Poza nią w kolejnych rozgrywkach w drużynie mistrzyń Polski na pewno będzie można zobaczyć Alex Holston, Sladjanę Mirković, Natalię Mędrzyk i Biankę Busa.

Po rozgrywkach 2016/2017 z Chemika odeszły Aleksandra Jagieło (BKS Bielsko-Biała), Anna Werblińska, Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano), Madalaynne Montano (Liu Jo Nordmeccanica Modena) oraz Jelena Blagojević (Developres Rzeszów).

Jacek Magiera w "Wilkowicz Sam na Sam": Ktoś kto mówił, że nie mam charyzmy, nie wie co to charyzma. Ja po prostu nigdy nie udaję. I nie chodzę na skróty