Siatkówka. Natalia Mędrzyk siatkarką Chemika Police

W Chemiku Police potwierdzono transfer, o którym spekulowano od kilku tygodni. Natalia Mędrzyk z Impelu Wrocław przeniosła się do drużyny mistrzyń Polski. Jest ona czwartą zawodniczką zakontraktowaną przez władze klubu.

25-letnia przyjmująca Natalia Mędrzyk podpisała kontakt z Chemikiem Police. - Cieszę się, bo czeka mnie nowe wyzwanie. Zdecydowałam się na Chemik, ponieważ trudno jest odmówić mistrzowi Polski. Decyzję podjęłam bardzo szybko. Dodatkowo przenoszę się w swoje rodzinne strony, to kolejny plus. Cieszy mnie również wizja gry w Lidze Mistrzyń. Nigdy nie grałam w tych rozgrywkach, więc nie mogę się doczekać swojej pierwszej szansy – mówi przyjmująca.

Wcześniej siatkarka występowała w Impelu Wrocław (2016-2017), Polskim Cukrze Muszynianka Muszyna (2013-2016), AZS-ie Białystok (2012-2013), PLKS-ie Pszczyna (2011-2012), Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza (2010-2011) oraz w SMS-ie PZPS Sosnowiec.

Mędrzyk jest również reprezentantką Polski. W kadrze gra od 2014 roku. Obecnie przebywa na turnieju w Montreux. - Przyleciałyśmy w poniedziałek wieczorem, podróż minęła bardzo szybko i bez żadnych opóźnień. Z hotelu widzimy piękne jezioro, nie mamy na co narzekać. Pozostaje nam skupić się na graniu i pokazać najlepszą siatkówkę – dodaje przyjmująca, która z kadrą w przeszłości zdobyła brązowy medal Ligi Europejskiej (2014) i srebro igrzysk europejskich (2015).

Natalia Mędrzyk to czwarte wzmocnienie Chemika w letniej przerwie. Tym samym dołączyła do Alex Holston, Sladjany Mirković i Bianki Busy. Wcześniej z zespołem pożegnały się Aleksandra Jagieło, Anna Werblińska, Jelena Blagojević,  Madelaynne Montaño i Joanna Wołosz.

Więcej o: