Siatkówka. Impel Wrocław znalazł zastępstwo za Sawicką, Maria Stenzel dołączyła do drużyny

Niewiele czasu potrzebował Impel Wrocław na znalezienie zastępstwa za kontuzjowaną Agatę Sawicką. Dolnośląski klub podpisał kontrakt z 19-letnią libero, Marią Stenzel

Ostatnia kontuzja libero Impelu Wrocław, Agaty Sawickiej, oznaczała dla niej koniec sezonu. Dzięki temu, że była to podstawowa zawodniczka drużyny, dolnośląski klub miał prawo skorzystać z transferu medycznego, pozwalającego na zakontraktowanie gracza po zamknięciu okienka transferowego. Dzięki temu do wicelidera Orlen Ligi dołączyła 19-letnia Maria Stenzel.

- Wobec poważnej kontuzji Agaty Sawickiej mogliśmy dokonać transferu medycznego. Po części byliśmy przygotowani na taką sytuację dzięki działaniom scoutingowym, które prowadzimy. Obserwujemy wiele zawodniczek na różnych pozycjach, a wśród nich była właśnie libero, Marysia Stenzel. Cieszę się, że tak utalentowana i perspektywiczna siatkarka dołączyła do naszego zespołu. Merry, jako libero reprezentacji Polski juniorek, świetnie wpisuje się w nasz system pracy jaki przyjęliśmy w Impelu - czyli rozwijanie i doskonalenie zawodniczek - powiedział pierwszy trener wrocławianek, Marek Solarewicz.

Dotychczas Maria Stenzel występowała w zespole SMS-u PZPS Szczyrk, gdzie łączyła naukę z graniem. Jest ona również pierwszą libero kadry Polski juniorek, z którą obecnie walczy o udział w mistrzostwach świata.

Stenzel pomoże Impelowi walczyć o mistrzostwo?

- Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, bo Agata Sawicka stanowiła nie tylko o wartości zespołu na boisku, ale była także siłą mentalną i napędową całej drużyny. Kontuzje to jednak część składowa sportu, a klub musi być i na tę sytuację gotowy. Z racji tego, że Agata była podstawową zawodniczką w większości meczów - mogliśmy skorzystać z opcji transferu medycznego. Dzisiaj możemy cieszyć się z zakontraktowania kolejnej młodej i zdolnej zawodniczki - Marysi Stenzel. Jestem przekonany, że libero szybko odnajdzie się w naszej młodej drużynie i przyniesie to wymierne korzyści dla całego zespołu - skomentował Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A., Jacek Grabowski.

Agata Sawicka jest po operacji uszkodzonego stawu. Nie można określić ile potrwa rehabilitacja. Impel Wrocław jest obecnie na 2. miejscu w tabeli Orlen Ligi. Do liderek z Chemika Police traci siedem punktów, mając pięć przewagi nad łodziankami.

Więcej o: