Siatkówka. Nowe zawodniczki w BKS-ie. Czy uratują sezon klubu?

Zajmujący ostatnią pozycję w Orlen Lidze BKS Bielsko-Biała sięga za granicę, by uratować sezon. Do drużyny dołączyła już amerykańska rozgrywająca, Erica Handley; spekuluje się również o jeszcze jednym transferze zagranicznym.

Nowa zawodniczka BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała, Erica Handley, urodziła się w kwietniu 1995 roku w Glasgow w stanie Montana. Szkołę średnią kończyła w Lakeville North, gdzie również grała w siatkówkę. Później reprezentowała barwy Uniwersytetu Syracuse; wtedy rozegrała 32 mecze jako pierwsza rozgrywająca. W 2014 roku przeniosła się do Minnesoty i występowała w zespole uniwersyteckim.

Drugim nazwiskiem, o którym spekuluje się w mediach w kontekście wzmocnienia BKS-u jest Jaroslava Pencova. W bielskim zespole Słowaczka miałaby najprawdopodobniej zastąpić kontuzjowaną Kornelię Moskwę. 26-letnia środkowa grała wcześniej między innymi w Doprastavie Bratislava, Dresdner SC i Lokomotivie Baku. W swojej karierze dotychczas zdobyła dwa złote medale mistrzostw Słowacji, dwukrotne mistrzostwo Niemiec, a także srebro Ligi Europejskiej, po które sięgnęła z reprezentacją.

Zmiany kluczem do poprawy?

Nie są to pierwsze zmiany, które w tym sezonie dotknęły zespół z Bielska-Białej. W grudniu z drużyną pożegnał się jej ówczesny trener, Mariusz Wiktorowicz, a zastąpił go Tore Aleksandersen. Pojawienie się nowego szkoleniowca nie poprawiło jednak sytuacji BKS-u. Od końca grudnia bialanki przegrały wszystkie cztery spotkania i obecnie z dorobkiem 12 punktów zajmują ostatnie, 14. miejsce w tabeli. Na 16 rozegranych meczów wygrały zaledwie 4.

Zobacz wideo

Najlepsze sportowe momenty 2016 wg fotoreporterów AP

Więcej o: