Siatkówka. Stracił pracę, bo oddał nerkę? Jacek Skrok nie jest już trenerem Developresu

Jak podał portal nowiny24.pl, Jacek Skrok nie jest już szkoleniowcem drużyny siatkarek Developresu Rzeszów. Wcześniej przebywał on na zwolnieniu lekarskim - w ubiegłym tygodniu oddał nerkę swojemu synowi, Maciejowi.

- Zarząd KS Developres Rzeszów informuje, że trener Jacek Skrok przebywa na zwolnieniu lekarskim po przebytej operacji. Na chwilę obecną trener Jacek Skrok nie może ze względów zdrowotnych prowadzić drużyny Developresu - można przeczytać w oficjalnym komunikacie przedstawionym przez rzeszowski klub ekstraklasy siatkarek. Perspektywa samego zainteresowanego jest jednak inna. - Nie jestem już trenerem Developresu. W poniedziałek poinformowałem klub, że chcę wrócić do pracy najpóźniej w czwartek. W odpowiedzi usłyszałem, że Rada Nadzorcza klubu zadecydowała, że zatrudni na moje miejsce kogoś innego - powiedział 60-letni szkoleniowiec w rozmowie z portalem nowiny24.pl.

Stracił pracę, bo oddał nerkę?

Syn trenera, Maciej, potrzebował przeszczepu nerki. Pojawił się problem ze znalezieniem dawcy, dlatego to jego ojciec zdecydował się na oddanie narządu. W związku z rekonwalescencją przebywał na zwolnieniu lekarskim, podczas którego zastępował go dotychczasowy II trener zespołu, Dawid Pawlik. W poniedziałek 60-letni szkoleniowiec dowiedział się, że klub zdecydował się na znalezienie nowego trenera rzeszowskiej drużyny.

Udało nam się skontaktować z prezesem klubu, Rafałem Mardoniem. - Tak, to prawda, że trener Skrok był w klubie i dostarczył zwolnienie lekarskie. Bardzo optymistycznie wyraził gotowość do prowadzenia zespołu. Powiedzieliśmy, żeby na spokojnie doszedł do siebie i się wykurował, bo wiemy, że po takim zabiegu potrzeba na to czasu - przyznał przedstawiciel Developresu. - Dla nas to jednak ryzyko, bo przed nami bardzo ważne mecze ligowe i możliwość awansu do Final Four Pucharu Polski. Ciężko liczyć, że w obecnej sytuacji trener będzie poświęcał się temu w stu procentach. Niemniej jednak szkoleniowiec ma ważny kontrakt, a my rozważamy, co robić dalej - podsumował Rafał Mardoń

Jacek Skrok prowadził zespół z Podkarpacia od grudnia 2015 roku. Obecnie Developres Rzeszów z dorobkiem 30 punktów zajmuje 5. miejsce w tabeli. Na siedemnaście meczów wygrał dziesięć, w siedmiu ponosząc porażkę (w ostatnich pięciu pojedynkach Orlen Ligi zwyciężał tylko dwukrotnie). Kolejne spotkanie drużyna ta rozegra w najbliższą niedzielę we własnej hali. O godzinie 15.00 zmierzy się z Eneą PTPS Piła.

Zobacz wideo

Złe informacje dla Nawałki... Reprezentanci Polski mają problemy w swoich klubach

Więcej o:
Copyright © Agora SA