Glinka-Mogentale zostaje w Chemiku Police

Ostatnia niewiadoma dotycząca składu KPS Chemik Police została wyjaśniona - w drużynie aktualnych mistrzyń Polski i zdobywczyń Pucharu Polski pozostaje Małgorzata Glinka-Mogentale. Najbardziej utytułowana polska siatkarka w historii reprezentować będzie barwy zachodniopomorskiego klubu w sezonie 2014/2015 zarówno w rozgrywkach ORLEN Ligi, jak i elitarnej Champions League.

Ubiegłoroczny powrót dwukrotnej mistrzyni Europy na krajowe parkiety był największym hitem transferowym w polskiej siatkówce ostatnich lat, a Glinka-Mogentale potwierdziła klasę, walnie przyczyniając się do zdobycia przez Chemika Police trzeciej w historii klubu podwójnej korony.

- Na moją decyzję wpływ miało wiele czynników. Fizycznie czuję się bardzo dobrze, mamy świetny zespół wzmocniony nowymi zawodniczkami i stać nas na walkę o najwyższe cele. Łatwo nie będzie, bo grać będziemy znacznie więcej, a w Lidze Mistrzyń już w grupie zmierzymy się z faworytkami tych rozgrywek - Rabitą Baku i Dynamem Kazań. Ale ja lubię takie wyzwania. Zamarzyło mi się, żeby ten sezon był taką kropką na "i" w mojej karierze - powiedziała Glinka-Mogentale. - Decyzja nie była łatwa, bo dotyczyła także życia osobistego. Rozważaliśmy wszystko z mężem przez kilka tygodni i uznaliśmy, że będę w stanie grać jeszcze przez rok na najwyższym poziomie, bo bardzo nie chciałabym zakończyć kariery w złym stylu. Niebagatelne znaczenie ma też fakt, że klub wspiera Grupa Azoty Police, zapewniając nam stabilność i komfort pracy. - dodała "Maggie".

Zawodniczka podkreśliła też, jak istotnym czynnikiem wpływającym na jej decyzję był fakt, że trenerem Chemika Police pozostał Giuseppe Cuccarini. - Wiele dziewczyn w naszym zespole to silne osobowości, z dużymi sukcesami na koncie i musi nas prowadzić człowiek z charakterem, cieszący się autorytetem. Trener Cuccarini kimś takim właśnie jest. Zespół ma do niego zaufanie, bo to świetny fachowiec i do tego fantastyczny człowiek. - zakończyła Glinka-Mogentale.

Wcześniej drużynę Chemika Police wzmocniły Mariola Zenik, Aleksandra Jagieło i Agnieszka Rabka oraz dwie reprezentantki Serbii - Sanja Malagurski i Stefana Veljković. Z mistrzowskiego składu w sezonie 2013/2014 w klubie pozostały wszystkie kluczowe zawodniczki, z kapitan zespołu Anną Werblińską na czele.

Więcej o: