Michał Łasko - transferowy cel Jastrzębskiego Węgla

Z informacji ?Gazety? wynika, że to właśnie o atakującego reprezentacji Włoch szczególnie zabiegają w tej sesji transferowej działacze jastrzębskiego klubu

O występującego obecnie w drużynie Marmi Lanza Werona 30-letniego zawodnika prezes JW walczy już od kilku lat. Mistrz Europy z 2005 roku w barwach Italii nie dość że dysponuje znakomitymi umiejętnościami, to posiada jeszcze jeden atut, a mianowicie polski paszport.

Siatkarz urodził się we Wrocławiu, jest synem Lecha Łaski, złotego medalisty olimpijskiego z Montrealu. Wychował się we Włoszech, gdzie ojciec kończył zawodniczą karierę. Przy limicie obcokrajowców obowiązującym w PlusLidze dla JW. byłby bezcenny.

Dlatego, jak udało nam się dowiedzieć, jastrzębski klub od dłuższego czasu mocno pracuje nad tym transferem. Nie bez znaczenia może okazać się w tych zabiegach osoba włoskiego szkoleniowca JW. Lorenzo Bernardiego, który pilotuje sprawę na miejscu. Co ciekawe, zdobywca Ligi Mistrzów z Sisleyem Treviso z 2000 roku miałby się przenieść nad Wisłę wraz ze swoją życiową partnerką, również siatkarką. JW miałby wziąć na siebie ciężar zarówno znalezienia dla niej klubu w Polsce (BKS Aluprof Bielsko-Biała? MKS Tauron Dąbrowa Górnicza?), ale i pozyskanie sponsora, który opłaciłby jej kontrakt.

Na razie jednak bliżej Jastrzębia niż Łasko jest pewnie brazylijski rozgrywający Rodrigo De Gennaro Leme. Montes Claros - klub, którego barw bronił w minionych rozgrywkach, miał pozyskać bowiem z Pinheiros wystawiającego Raphaela Florencio Margarido (Vinhedo ). Jak już informowaliśmy, z Jastrzębiem pożegna się większość kadry zawodniczej z poprzedniego sezonu z wyjątkiem Pawła Ruska, Bartosza Sufy, Bartosza Gawryszewskiego, Łukasza Polańskiego i juniorów. Jeden z rosyjskich portali internetowych ujawnił, że słowacki przyjmujący JW Lukas Divis podpisał już kontrakt z Lokomotiwem Nowosybirsk. Potwierdził to nam prezes JW. Zdzisław Grodecki.

Gdzie trafią inni gracze, którzy dotarli z JW. do Final Four Ligi Mistrzów? Marcinem Wiką interesuje się Delecta Bydgoszcz, Maciejem Pawlińskim Fart Kielce, a Mitją Gasparinim Resovią Rzeszów.

Wśród potencjalnych przyjmujących JW. podobno brane są pod uwagę kandydatury m.in.: Argentyńczyka Rodrigo Quirogi (ostatnio Iraklis Saloniki), Vida Jakopina (ACH Volley Bled) oraz Denisa Kaliberdy (Generali Unterhaching). Transferowy hit szykowany jest na pozycji środkowego bloku.

- Wkrótce podejmę decyzję - zapewnia Katarzyna Skowrońska-Dolata?