Plusliga. Skra pokonała Resovię

Nie było niespodzianki z meczu lidera z wiceliderem. Skra Bełchatów pewnie pokonała w trzech setach Resovię Rzeszów, powiększając dystans nad goniącymi ją rywalami. Obecnie Skra ma już jedenaście punktów przewagi nad rzeszowianami.

W meczu zapowiadanym jako hit kolejki PlusLigi mistrzowie Polski pokonali zespół z Rzeszowa 3:0. Spotkanie nieco zawiodło oczekiwania, obie drużyny nie ustrzegły się bardzo dużej ilości błędów, a goście przyjechali do Bełchatowa mocno osłabieni.

Brak najmocniejszych ogniw Resovii, czyli Grozera, Cernica i Akhrema był widoczny od samego początku. Rzeszowianie wydawali się zagubieni, punkty zdobywali głównie po błędach podopiecznych Jacka Nawrockiego.

Mecz na pewno mógł nieco rozczarować swoim poziomem. Oba zespoły popełniły zastraszającą ilość błędów, zwłaszcza w polu serwisowym. Trudno określić, czy był to efekt zmęczenia spotkaniami w europejskich pucharach w środku tygodnia, czy może zawodnicy byli już myślami przy meczach rewanżowych. Na poziom widowiska główny jednak wpływ miała absencja czołowych graczy Resovii. Ten czynnik nie pozwala wyciągać daleko idących wniosków na temat formy obu drużyn i ich ewentualnego starcia w fazie play-off. Pozwoliło to natomiast nieźle pokazać się po raz kolejny zazwyczaj rezerwowym, Mateuszowi Mice i Rafałowi Buszkowi. Pozostaje nam wierzyć, że nasi reprezentanci w europejskich pucharach lepiej zaprezentują się w środowych meczach i szybko wrócą na właściwe tory.

MVP meczu wybrany został Daniel Pliński (PGE Skra Bełchatów).

Więcej na Siatka.org

Więcej o: