PlusLiga. Divis, Gasparini i team spirit, czyli recepta na ZAKSĘ

Piąta kolejka PlusLigi miała niespodziewane zakończenie: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na swoim terenie uległa Jastrzębskiemu Węglowi. Po raz kolejny okazało się więc, że jastrzębianie mają receptę na kędzierzynian. - Fajnie, że nic się nie zmieniło od poprzedniego sezonu, śmiał się po wczorajszej wygranej Ben Hardy.

Reprezentacja.net: Gratuluję zwycięstwa nad ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie było bardzo emocjonujące i trzymające w napięciu do samego końca.

Ben Hardy (przyjmujący Jastrzębskiego Węgla): - To był bardzo wyrównany mecz. Walka toczyła się do samego końca, ale udało się wygrać. Cały czas była presja wyniku, ale to jest fajne uczucie. Zupełnie inaczej gra się, kiedy dystans punktowy pomiędzy zespołami jest duży, a inaczej, kiedy sety są cały czas bardzo blisko.

Wygląda na to, że wciąż macie sposób na ZAKSĘ - w minionym sezonie wygrywaliście z nimi najważniejsze mecze.

- Fajnie, że nic się nie zmieniło od poprzedniego sezonu (śmiech). Miło było przyjechać do Kędzierzyna i znowu wygrać, zwłaszcza, że to teraz jest zupełnie inna drużyna. Ten zespół jest lepszy od tego w poprzednim sezonie.

Który element zadecydował o waszej wygranej?

- Gasparini wszedł wczoraj na boisko i zagrał fantastycznie. Wniósł mnóstwo energii i grał na wysokim poziomie przez całe spotkanie. Po raz kolejny świetnie zaprezentował się Divis. Oni obaj byli dobrze dysponowani przez cały mecz, a to jest bardzo ważne, mając na uwadze fakt, że gramy dwa razy w tygodniu. Poziom gry może falować podczas tych wszystkich spotkań, ponieważ bardzo trudno grać cały czas super, ale wczoraj Divisowi i Gaspariniemu to się udało. To im zawdzięczamy zwycięstwo we wczorajszej konfrontacji.

Zespół z Jastrzębia może nie ma w tym sezonie wielkich gwiazd w składzie, ale potrafi walczyć z najlepszymi jak równy z równym. Waszą siłą jest "team spirit".

- To prawda. Bardzo lubię atmosferę w Jastrzębiu. Mamy młodych zawodników, którzy są bardzo entuzjastycznie nastawieni do gry i pracują bardzo mocno, aby grać jak najlepiej. Staramy się cieszyć siatkówką, wspieramy siebie nawzajem i o to chyba w tym wszystkim chodzi.

Więcej w serwisie Reprezentacja.net ?

Więcej o: