PlusLiga. Politechnika przejęła ekstraklasę

Warszawa utrzyma PlusLigę siatkarzy. Politechnika przejmie od Jadaru Radom nie tylko miejsce w ekstraklasie, ale również najlepszych siatkarzy

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

We wtorek w Radomiu prezes warszawskiego klubu Jolanta Dolecka uzgadniała z Tadeuszem Kupidurą, właścicielem Jadaru, ostatnie szczegóły przejęcia miejsca w lidze. Transakcja jest ponoć bezgotówkowa, a radomski biznesmen pozbył się miejsca w PlusLidze, bo dostawał niewielkie wsparcie ze strony władz miasta. Wieczorem przeciwko przenosinom próbował coś wskórać jeszcze prezydent Radomia, ale Kupidura był zdeterminowany.

Stołeczny zespół w minionym sezonie spadł do I ligi, Jadar uratował się w barażach. Teraz zamienią się miejscami, ale to Politechnika weźmie najlepszych graczy, m.in. atakującego Roberta Prygla, olimpijczyka z Atlanty. Ważne kontrakty, które będą obowiązywać także w Warszawie, mają przyjmujący Maciej Pawliński i Wojciech Żaliński. Niewykluczone, że zostanie również kubański rozgrywający Maikel Salas.

W warszawskiej drużynie umowy wygasły większości graczy. Pewni miejsca pracy mogą być jedynie środkowi Dariusz Szulik i Janusz Gałązka oraz libero Damian Wojtaszek, o którego pytają już inne kluby.

Choć na rynku transferowym wrze już od kilku tygodni, Politechnika chce jeszcze powalczyć o dobrych graczy. Przede wszystkim o rozgrywającego - wybór w Polsce nie jest duży, dlatego prawdopodobnie sięgnie za granicę. Skąd weźmie na to pieniądze? Klub ma pozyskać dwóch wielkich sponsorów - Mostostal Warszawa oraz firmę Imtech pracującą przy budowie Stadionu Narodowego. Pozwoli to zamknąć budżet na poziomie około 2,5-3 mln zł.

- Dopóki nie zostaną przekazane oficjalne informacje, chciałbym się wstrzymać z ogłaszaniem planów - mówi Radosław Panas, który będzie trenerem nowej drużyny. Będzie jednak musiał szukać wsparcia, bo Daniel Castellani zaangażował go przy pracy z kadrą na blisko dwa miesiące, a więc w czasie przygotowań do kolejnego sezonu ligowego.

- Jeśli wszystko się potwierdzi, trzeba będzie szukać zawodników. Czekam na graczy głodnych sukcesów, żądnych walki - dodaje Panas, który zasłynął z bojowego motywowania siatkarzy.

Niektórzy jednak, wiedząc, że Politechnika spadła, znaleźli nowe kluby. Np. Rafał Buszek, który przeniósł się do Asseco Resovii, czy Serhij Kapelus (Siatkarz Wieluń). Karierę ma zamiar zakończyć Radosław Rybak.

Jastrzębski Węgiel ? bez Abramowa i Santillego?

Więcej o: