Teraz będzie Exact Systems Hemarpol. Polski klub po awansie zmienia nazwę dla sponsora

Sensacyjny beniaminek PlusLigi w nowym sezonie będzie grał pod inną nazwą. Exact Systems Norwid Częstochowa zamieni "Norwida" na nowego sponsora tytularnego. Wszystko przez wymagania finansowe, z którymi wiąże się awans do najlepszych rozgrywek siatkarskich w Polsce.

W poprzednim sezonie Norwid Częstochowa wywalczył sensacyjny awans do PlusLigi. Siatkarze z Częstochowy pokonali faworyzowany MKS Będzin i wywalczyli swój pierwszy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Tym samym PlusLiga wróciła do Częstochowy po sześcioletniej nieobecności, bo w 2017 roku spadł AZS Częstochowa.

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Beniaminek PlusLigi zmienia nazwę. Już nie Norwid

Wraz z awansem głównym zmartwieniem działaczy Norwida stała się próba wywalczenia utrzymania w kolejnym sezonie. Norwid odstawał od PlusLigi finansami i składem, a na pewno nie chciałby skończyć jak poprzedni beniaminek. BBTS Bielsko-Biała w poprzednim sezonie zdobył zaledwie osiem punktów i szybko spadł do I ligi.

Norwid wzmocnił się zawodnikami z doświadczeniem w PlusLidze oraz obcokrajowcami, ale o utrzymanie i tak będzie trudno. Zmiana nazwy ma pomóc zespołowi finansowo. W sezonie 2023/24 drużyna będzie znana jako Exact Systems Hemarpol Częstochowa. 

- Awans do PlusLigi to oczywiście ogromny prestiż, ale wiąże się z coraz większymi wydatkami. Jak widzicie na grafikach, Klub zyskał nową nazwę i wsparcie, aż dwóch sponsorów tytularnych. Oficjalna nazwa klubu to Exact Systems Hemarpol Częstochowa - mówił dotychczasowy prezes, Krzysztof Wachowiak.

Dodatkowo w związku z awansem została powołana spółka KS Norwid Częstochowa, której prezesem został Lesław Walaszczyk.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Exact Systems współpracuje z Norwidem od 2012 roku. Hemarpol w poprzednich latach wspierał zespół juniorów beniaminka, ale nie był sponsorem tytularnym. W Częstochowie nie ukrywają, że w przyszłości chcieliby walczyć o najważniejsze tytuły w polskiej siatkówce.

Więcej o: