Sensacja w PlusLidze. Pierwsza porażka ZAKSY w sezonie

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle doznała pierwszej porażki w obecnym sezonie PlusLigi. Siatkarze Gheorghe Cretu sensacyjnie przegrali na własnym parkiecie z Cerrad Eneą Czarnymi Radom 1:3.

SiatkarzeZAKSY Kędzierzyn-Koźle od początku sezonu nie doznali ani jednej porażki w rozgrywkach PlusLigi. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu wygrali wszystkie z siedemnastu rozegranych spotkań. Ich kapitalna seria dobiegła jednak końca. Sensacyjnie ZAKSA poległa na własnym boisku w starciu z jedną z najsłabszych drużyn ligi, Cerrad Eneą Czarnymi Radom.

Kapitalna seria ZAKSY przerwana. Cerrad Enea Czarni Radom sprawili sensację

Przed środowym spotkaniem goście zdołali wygrać tylko sześć spotkań i przegrali aż trzynaście. Plasowali się przez to na przedostatnim miejscu w tabeli. Mecz w Kędzierzynie-Koźlu także zaczął się dla nich fatalnie.

Gospodarze m.in. dzięki skutecznej grze blokiem, zdołali osiągnąć czteropunktowe prowadzenie w pierwszym secie. Od stanu 16:12 siatkarze ZAKSY spokojnie kroczyli do wygranej. Pierwsza partia zakończyła się na ich korzyść wynikiem 25:18.

Drugi set także zaczął się od prowadzenia ZAKSY. Gospodarze prowadzili już 12:7, jednak w ich poczynania wkradło się rozluźnienie. To wykorzystali siatkarze z Radomia. Swoich kolegów do boju poprowadził Damian Gąsior. Kluczowe okazało się poprawienie zagrywki. W efekcie goście odrobili straty i wygrali seta 25:22.

Cerrad Enea Czarni Radom poszli za ciosem też w trzeciej partii. Do sukcesu poprowadził ich wspominany Damian Gąsior, a także Paweł Rusin. Set był bardzo wyrównany, ale w końcówce skuteczniejsi znów okazali się goście. Tym razem zwyciężyli 25:23.

Radomianie kontynuowali dobrą grę także w decydującym secie. Siatkarze ZAKSY byli natomiast wyraźnie podłamani i nie potrafili odmienić losów meczu. Ostatecznie ekipa z Kędzierzyna-Koźla przegrała 19:25 i cały mecz 1:3. MVP meczu został wybrany Paweł Rusin.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mimo porażki pozostała liderem tabeli PlusLigi. Za jej plecami znajdują się Jastrzębski Węgiel i Skra Bełchatów. Cerrad Enea Czarni Radom awansowali natomiast na miejsce jedenaste.

PlusLiga (zaległy mecz 15. kolejki)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (25:18, 22:25, 23:25, 19:25)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kozłowski, Kaczmarek, Huber, Rejno, Semeniuk, Żaliński, Shoji (libero) oraz Banach (libero), Kluth, Janusz, Śliwka.

Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski, Parkinson, Lemański, Gąsior, Firszt, Rusin, Masłowski (libero) oraz Nowowsiak (libero), Warda, Ademar.