Ależ hit Skra Bełchatów - ZAKSA! Zwrot akcji i horror w pięciu setach

Siatkarze PGE Skry Bełchatów nie wykorzystali prowadzenia 2:0 w setach i przegrali u siebi z Grupą Azoty Zaksę Kędzierzyn-Koźle 2:3 w hicie piątej kolejki PlusLigi.

Po czterech kolejkach w zdecydowanie lepszych humorach mogli być siatkarze wicemistrzów Polski. Odnieśli bowiem cztery zwycięstwa i zdobyli jedenaście punktów. Natomiast drużyna z Bełchatowa straciła już w tym sezonie pięć punktów, bo raz przegrała, a dwa razy wygrała po tie-breaku.

Heynen ostro o konkursie na trenera kadry siatkarzyHeynen ostro o konkursie na trenera kadry siatkarzy

Niesamowicie wyrównane trzy sety

Pierwsze trzy sety były bardzo wyrównane. Najlepiej świadczą o tym liczby. Wszystkie kończyły się tylko dwupunktową wygraną - najpierw dwa razy gospodarzy, a w trzecim secie - gości. W żadnym z tych setów którejś z drużyn nie udało się wyjść na wyższe niż... trzy punktowe prowadzenie.

Dopiero w czwartej partii sytuacja na parkiecie się zmieniła. Zawodnicy Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle wygrali zdecydowanie - 25:19. W tie-breaku też wyszli na prowadzenie 8:5, a potem 11:8 i utrzymali je do końca pojedynku.

W efekcie PGE Skra Bełchatów po 3206 dniach przegrała u siebie w meczu, w którym prowadziła 2:0 w setach. Ostatni raz przytrafiło się jej to 19 stycznia 2013 roku w spotkaniu z AZS-em Częstochowa.

Więcej o siatkówce przeczytasz na Gazeta.pl

Goście wygrali przede wszystkim dlatego, że byli zdecydowanie lepsi w blokach. W całym meczu mieli ich aż siedemnaście, a gospodarze zaledwie cztery. Byli też skuteczniejsi w ataku (54-44 proc.). Bardzo dobry mecz zagrał atakujący wicemistrzów Polski - Łukasz Kaczmarek, który zdobył aż 27 punktów.

Po tej wygranej Grupy Azota ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z trzynastoma punktami prowadzi w tabeli PlusLigi. Ma punkt przewagi nad Projektem Warszawa i dwa nad Aluronem CMS Wartą Zawiercie. PGE Skra Bełchatów jest szósta z ośmioma punktami.

Mistrz olimpijski wyrzucony z reprezentacji i klubu. Mistrz olimpijski wyrzucony z reprezentacji i klubu. "Nie ma miejsca dla homofobów"

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (26:24, 29:27, 23:25, 19:25, 12:15)

PGE Skra: Łomacz 1, Atanasijević 19, Bieniek 14, Kłos 11, Ebadipour 12, Kooy 18, Piechocki (libero) oraz Schulz, Sawicki, Taht,

ZAKSA: Janusz 3, Kaczmarek 27, Rejno 8, Huber 12, Śliwka 12, Semeniuk 19, Shoji (libero) oraz Kłęk, Kluth, Kalembka, Żaliński.