Nowe informacje ws. stanu zdrowia Fabiana Drzyzgi. "Ciężka do zdiagnozowania"

Fabian Drzyzga doznał kontuzji. Na temat urazu siatkarza reprezentacji Polski i Asecco Resovii Rzeszów wypowiedział się jego ojciec, Wojciech Drzyzga w programie Polsatu Sport "Prawda Siatki" na YouTube.

Fabian Drzyzga nie wystąpił w ostatnim ligowym spotkaniu Resovii z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Zawodnikowi doskwiera uraz szyi. 

Zobacz wideo Fabian Drzyzga: Szanujmy to, co Vital zrobił dla polskiej siatkówki

25:0! Niebywały wynik młodych siatkarzy Jastrzębskiego. 25:0! Niebywały wynik młodych siatkarzy Jastrzębskiego. "Zagrywał do końca. 24 razy"

Wojciech Drzyzga, ojciec siatkarza, w programie Polsatu Sport "Prawda Siatki" na Youtube przekazał  najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Fabiana. - Z kontuzjami to jak z kontuzjami - nigdy nie wiadomo. Z niepoważnej może się zrobić poważniejsza, ale tutaj w tym wypadku to jest taka zapobiegliwość. On ma taką bolesność w szyi, ciężką do zdiagnozowania, bo przy szyi to wiecie, jak to z kręgosłupem jest. Niby nic wielkiego. Natomiast sposób objawiania się tej kontuzji jest taki, że im dłużej trwa wysiłek i samo granie, tym jest gorzej. Kontuzję można rozgrzać i liczysz, że tam gdzieś przejdzie, a tutaj nie pozwala na to - ujawnił Wojciech Drzyzga.

Wojciech Drzyzga o kontuzji syna. "Podejrzewam, że ma drobny przepukliny między kręgami"

W dalszej części rozmowy Drzyzga podkreślił, że jego syna czeka przerwa od występów. - Podejrzewam, że ma drobne przepukliny między kręgami. Ale nie jestem medykiem. Zadziałano w taki sposób, aby leczyć. Potrzebna jest przerwa. To jest taka kontuzja pt. "Można z nią żyć, tylko jak nagle zaczniesz robić cokolwiek, to ci wchodzi taki nieprzyjemny ból w szyję, który pewnie wszyscy znamy, jak się czasami źle położymy, czy gdzieś tam dziwnie przeskoczy i nie możemy sobie dać z tymi rady. Ruch tu nie pomaga, a leczenie i za chwilę rozpoczynanie treningu i zabiegi nie mają większego sensu. Do wtorku miał mieć zaleconą przerwę całkowitą. To jest trochę kontuzja jak z mięśniami brzucha. Wydaje mi się, że będzie wszystko w porządku. Od wtorku zaczyna próbować trenować - dodał.

Fabian Drzyzga wie, co nie wypaliło na igrzyskach. 'Decyzja Heynena niektórych z nas wypruła'Wielki powrót do kadry polskich siatkarzy? "To praca marzeń"

Fabian Drzyzga grał w reprezentacji Polski na ostatnich mistrzostwach Europy, z których przywiózł brązowy medal. Wcześniej siatkarz wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie Polska odpadła w ćwierćfinale. Jest m.in. mistrzem Polski z Asecco Resovią z sezonu 2014/15.

Więcej o: