Kolejny wielki transfer w PlusLidze! To największy z wszystkich hitów

W ostatnich dniach w siatkarskiej PlusLidze doszło do kilku głośnych transferów. Kolejny z udziałem Pawła Zatorskiego można uznać za największy z nich. Dwukrotny mistrz świata od następnego sezonu będzie występował w Asseco Resovii.

Paweł Zatorski w 2014 roku zasilił szeregi ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobywał między innymi mistrzostwo, puchar i superpuchar Polski, a przede wszystkim zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Reprezentacyjny libero kończy jednak swoją siedmioletnią przygodę w ZAKS-ie po tym, jak postanowił podpisać kontrakt z Asseco Resovią.

Zobacz wideo "Polska mogłaby wysłać dwie drużyny na igrzyska do Tokio"

Mnóstwo sukcesów Zatorskiego w siatkówce klubowej i reprezentacyjnej

31-latek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy. W drużyną narodową dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza świata, ponadto dwa razy triumfował w Lidze Światowej, trzy razy zdobywał krążki Pucharu Świata (dwa srebrne i jeden brązowy), dwa razy brązowe medale mistrzostw Europy i dwa medale w Lidze Narodów (srebro i brąz).

 polska - sloweniaTransferowy hit w polskiej lidze! Dwukrotny mistrz świata zmienia klub

Zatorski święcił również szereg sukcesów w siatkówce klubowej. Po mistrzostwo Polski sięgał pięciokrotnie (raz z PGE Skrą Bełchatów i cztery razy z ZAKS-ą), pięciokrotnie sięgał po Pucharu Polski (dwa razy ze Skrą i trzy razy z ZAKS-ą), a także trzykrotnie po Superpuchar Polski (raz ze Skrą i dwa razy z ZAKS-ą).

Paweł Zatorski kolejnym wzmocnieniem Asseco Resovii

Zatorski jest kolejnym już wzmocnieniem Asseco Resovii przed rozpoczęciem nowego sezonu. Wcześniej do zespołu dołączyli środkowy Jakub Kochanowski, atakujący Maciej Muzaj, słoweński środkowy Jan Kozamernik, belgijski przyjmujący Sam Deroo oraz atakujący Jakub Bucki.

Dramat wielkiej gwiazdy! Nie leci na igrzyska do Tokio. Jeden z najlepszych na świecieDramat wielkiej gwiazdy! Nie leci na igrzyska do Tokio. Jeden z najlepszych na świecie

Jeśli chodzi o roszady kadrowe zespołu z Rzeszowa, w ostatnim czasie kilku siatkarzy podpisało nowe umowy z klubem. Są nimi Bartłomiej Krulicki, Timo Tammemaa, Fabian Drzyzga, Klemen Czebulj i Nicolas Szerszeń.

Więcej o: