Siatkarze Vervy Warszawa komentują zmiany w klubie. "Zwodzono nas od grudnia"

- Czekaliśmy na konkrety i w końcu one nadeszły wraz z komunikatem klubu i jesteśmy teraz weselsi... - podsumował ostatnie zmiany w Vervie Warszawa kapitan zespołu Andrzej Wrona. W rozmowie z Polsatem Sport siatkarze odnieśli się do przebudowy klubu PlusLigi.

Verva Warszawa ma nowego właściciela! Jak poinformował klub w oficjalnym komunikacie, 9 czerwca podpisano umowę, na mocy której sprzedano 100 proc. udziałów w spółce Projekt Warszawa Sp. z o.o., mającej pełnię władzy w klubie. Nabywcą i jednocześnie nowym właścicielem klubu jest Grzegorz Pawlak, założyciel, prezes zarządu i akcjonariusz spółki Plast-Box S.A. notowanej na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zobacz wideo PlusLiga. Złoto dla Jastrzębskiego Węgla. "Nikt w nas nie wierzył"

Verva Warszawa z nowym właścicielem. "W końcu jakieś konkrety. Zwodzono nas od grudnia"

- W końcu jakieś konkrety. Od grudnia trochę nas wszystkich zwodzono i każdy kolejny tydzień miał być tym decydującym. Czekaliśmy na konkrety i w końcu one nadeszły wraz z komunikatem klubu i jesteśmy teraz weselsi... Myślę, że możemy rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu - oznajmił w rozmowie z Polsatem Sport środkowy i kapitan zespołu Andrzej Wrona.

W przeszłości Verva Warszawa mierzyła się z podobnymi problemami. W 2019 roku upadłość ogłosił ówczesny sponsor drużyny, firma ONICO. Podważano wtedy możliwość przystąpienia zespołu do sezonu ligowego PlusLigi, jednak uratowano drużynę tworząc Projekt Warszawa. Jakiś czas później poinformowano, że sponsorem tytularnym został Orlen, a zespół nazywał się od tej pory Verva Warszawa Orlen Paliwa. 

- Oprócz komunikatu, który wszyscy mogli przeczytać, dostaliśmy niewiele bardziej wylewną wiadomość na grupie od byłego już właściciela. Poinformował, że tak jak obiecał, oddaje klub w dobre ręce i Warszawa będzie miała spokojną przyszłość w PlusLidze. Podobno na dniach mamy poznać osobiście nowego właściciela - skwitował kapitan Vervy Warszawa. Igor Grobelny dodał natomiast, że podobnie jak reszta zespołu czekał na tę wiadomość i zapewnił, że w najbliższym czasie nie zamierza opuszczać drużyny ze stolicy Polski

Więcej o: