Wielkie wietrzenie szatni w Asseco Resovii. Robią miejsce dla gwiazd z Zaksy i Serie A

Asseco Resovia Rzeszów robi miejsce dla siatkarskich gwiazd, które mają ją zasilić przed sezonem 2021/2022. We wtorek klub z Rzeszowa ogłosił odejście sześciu zawodników: Karola Butryna, Jeffreya Jendryka, Simone Parodiego, Piotra Haina, Damiana Domagały i Bartosza Mariańskiego.

Z wymienionych nazwisk najważniejszymi są odejścia atakującego Karola Butryna i środkowego z USA Jeffreya Jendryka. Obaj byli podstawowymi zawodnikami w drużynie Alberto Giulianiego. Szczególnie Butryn był jedną z gwiazd minionego sezonu PlusLigi, będąc jednym z liderów Asseco Resovii i najlepiej punktującym zawodnikiem w całej lidze (553 punkty w sezonie). Polski atakujący otrzymał również osiem statuetek dla MVP meczu. Jego nowym klubem ma być AZS Indykpol Olsztyn.

Zobacz wideo PlusLiga. Złoto dla Jastrzębskiego Węgla. "Nikt w nas nie wierzył"

Odejścia Haina, Parodiego, Domagały i Mariańskiego nie mogą być zaskoczeniem, bowiem cała czwórka była jedynie rezerwowymi w drużynie z Rzeszowa. Hain i Domagała mają trafić do GKS Katowice. 

- Pragnę podziękować wszystkim zawodnikom za ich pracę, zaangażowanie oraz emocje, których dostarczyli nam, w tym ważnym sezonie dla naszego klubu. Każdy z zawodników miał znaczący udział w zdobyciu 5 miejsca – najlepszego od sezonu 2017/2018. Wierzę, że czas spędzony w naszym klubie pomoże zawodnikom w ich dalszym rozwoju. Mam nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać pobyt w naszym klubie – powiedział prezes Asseco Resovii, Piotr Maciąg.

Fabian Drzyzga podpisał trzyletni kontrakt! A to początek gigantycznych wzmocnieńFabian Drzyzga podpisał trzyletni kontrakt! A to początek gigantycznych wzmocnień

Resovia buduje dream-team

Asseco Resovia w sezonie 2021/22 ma być niezwykle mocna. Odejście wspomnianych zawodników zrobi miejsce dla prawdziwych gwiazd siatkówki, które mają związać się z kontraktami z klubem z Rzeszowa. Wiadomo, że trenerem drużyny pozostanie Alberto Giuliani, a swoje kontrakty przedłużyli rozgrywający polskiej reprezentacji Fabian Drzyzga oraz słoweński przyjmujący Klemen Cebulj. Pozostać w Resovii mają także przyjmujący Rafał Buszek i Nicolas Szerszeń, a także środkowy z Estonii Timo Tammemma.

Z zapowiadanych transferów największe wrażenie z pewnością robią przenosiny dwóch reprezentantów Polski z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, najlepszej drużyny w Europie. Asseco Resovię mają wzmocnić środkowy Jakub Kochanowski i libero Paweł Zatorski. Ponadto zestaw środkowych uzupełnić ma Słoweniec Jan Kozamernik z Allianzu Milano, na przyjęcie Resovia planuje ściągnąć Belga Sama Deroo z Dynama Moskwa i 19-letniego Turka Efe Bayrama, a duet atakujących mają stworzyć reprezentant Polski Maciej Muzaj z Sir Safety Perugia, a także rewelacja finałów PlusLigi - Jakub Bucki z mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla.

Więcej o: