Hit transferowy w PlusLidze! Najlepszy atakujący ME 2019 porzucił włoską Serie A

Najlepszy atakujący mistrzostw Europy w 2019 roku, Serb Aleksandar Atanasijević po ośmiu latach przerwy znów zagra w PlusLidze. Od nowego sezonu ten świetny zawodnik Sir Safety Conad Perugia wróci do PGE Skry Bełchatów.

Aleksandar Atanasijević w klubie z Bełchatowa występował w latach 2011-2013. Zdobył ze Skrą wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, Superpuchar Polski, srebro Ligi Mistrzów i brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata. O jego możliwym powrocie do Polski mówiło się już nieoficjalnie ponad miesiąc temu. - Nie mogę powiedzieć więcej niż to, że jesteśmy w trakcie rozmów - powiedział wtedy prezes Konrad Piechocki.

Kraków, turniej finałowy Pucharu Polski. Mecz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski WęgielWielki finał Ligi Mistrzów. ZAKSA - Trentino. Gdzie i kiedy oglądać mecz? [TRANSMISJA]

"Moje odejście nie było z winy Vitala Heynena"

Teraz wiadomo już, że dojdzie do tego transferu. Sam zawodnik w rozmowie z serwisem volleynews.it potwierdził, że po ośmiu latach ponownie będzie występował w PGE Skrze Bełchatów.

- Nie mógłbym zdradzić Perugii i przejść do innego włoskiego zespołu. Wybrałem Bełchatów, bo to silny zespół, choć dawno niczego nie wygrał. Moje odejście nie było z winy Vitala Heynena, a po prostu nadszedł czas, bym poszukał nowego wyzwania. PGE Skra złożyła mi ofertę w lutym, pomimo rekonwalescencji. Prezes Perugii pozwolił mi odejść bez pytania o sumę odstępnego, mimo że miałem ważny kontrakt na kolejny rok - przyznał Atanasijević.

Z włoskim klubem trzy lata temu zdobył mistrzostwo Włoch. Dwa razy zdobył też krajowy puchar i trzykrotnie superpuchar Włoch. Nie udało mu się wygrać tylko Ligi Mistrzów, w której w 2017 roku Perugia przegrała finał, a w następnym sezonie zajęła trzecie miejsce. Dwa lata temu Atanasijevicia wybrano najlepszym atakującym mistrzostw Europy rozgrywanych Belgii, Francji, Holandii i Słowenii, w których Serbowie zdobyli złote medale.

Rosjanie zdecydowali. Reprezentant Polski najlepszy na świecie! DeklasacjaRosjanie zdecydowali. Reprezentant Polski najlepszy na świecie! Deklasacja

PGE Skra Bełchatów miała nieudany ubiegły sezon, zakończony przegraną walką z Vervą Orlen Paliwa Warszawa o brązowy medal mistrzostw Polski.