Co za pech! Gwiazda PlusLigi nie zagra w najważniejszych meczach sezonu. "Jestem przygnębiony"

Jeden z największych pechowców PlusLigi Taylor Sander nie zagra już do końca sezonu. To duży problem dla Skry Bełchatów przed meczami o brązowy medal z Vervą Warszawa.
Zobacz wideo PlusLiga. ZAKSA zagra o złoto. "Była w nas sportowa złość"

Taylor Sander kontuzji stawu skokowego doznał w trzecim, niedzielnym meczu półfinałowym PlusLigi z obrońcą tytułu - Zaksą Kędzierzyn. Amerykanin próbował pojedynczym blokiem zatrzymać atak Łukasza Kaczmarka i po chwili niefortunnie upadł. Musiał opuścić parkiet i już na niego nie wrócił. Leżał obok ławki rezerwowych i miał łzy w oczach.

Reprezentantka Polski będzie mistrzynią Włoch. Niesamowita seria 61 zwycięstw Imoco Volley ConeglianoReprezentantka Polski będzie mistrzynią Włoch. Niesamowita seria 61 zwycięstw Imoco Volley Conegliano

Trzy tygodnie przerwy Sandera

Wiadomo już, że to koniec sezonu dla Sandera. - Uraz jest na tyle poważny, że siatkarz nie zagra do końca sezonu PlusLigi - czytamy na oficjalnej stronie Skry Bełchatów. Zawodnik w poniedziałek miał badania i okazało się, że doznał kontuzji skręcenia stawu skokowego z awulsyjnym złamaniem. Jego przerwa w grze potrwa około trzech tygodni.

- Jestem przygnębiony. To bardzo pechowa kontuzja i powrót będzie dla mnie ciężki. Na razie nie wiem, co będzie dalej. Jest dość wcześnie, by powiedzieć więcej i potrzebuję więcej opinii lekarzy. Mam nadzieję, że wkrótce te informacje będą lepsze. To trudny dla mnie czas - mówi Taylor Sander.

Amerykanin ma ostatnio olbrzymiego pecha. W końcówce ubiegłego roku wrócił do gry po poważnej kontuzji barku. Teraz znów ma problem.

To spory problem dla Skry przed meczami o brązowy medal mistrzostw Polski z Vervą Warszawa. Zespół ma teraz tylko dwóch zdrowych przyjmujących: Irańczyka Milada Ebadipura i Mikołaja Sawickiego. Kontuzjowany jest również bowiem Serb Milan Katić.

PGE Skra Bełchatów pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w drugim meczu półfinałowym PlusLigiZAKSA zatrzymana w półfinale PlusLigi! Jastrzębski Węgiel już czeka w finale

Pierwsze starcie Skra Bełchatów - Verva Warszawa już w środę, 14 kwietnia o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport News. Tego dnia odbędzie się również pierwszy mecz finałowy: Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel. Początek o godz. 20.30. Rewanże zaplanowane są na 18 kwietnia.

Więcej o: