Spektakularny transfer w polskiej siatkówce! Mistrz olimpijski blisko Plus Ligi

To może być największy hit transferowy w Plus Lidze. Dmitrij Muserski, mistrz olimpijski i mistrz Europy w siatkówce, jest blisko przenosin do Asseco Resovii - poinformował portal podkarpacielive.pl.

Według dziennikarzy portalu "podkarpacielive.pl" Ukrainiec z rosyjskim paszportem prowadzi zaawansowane rozmowy z działaczami rzeszowskiego klubu. 32-letni środkowy przez ostatnie trzy sezony występował w Japonii w barwach Suntory Sunbirds, z którym w 2021 roku wywalczył mistrzostwo kraju. Wcześniej przez trzynaście sezonów grał dla rosyjskiego Biełogorje Biełgorod.

Zobacz wideo "To nie jest łatwe, żeby wrócić po covidzie i grać mecze co trzy dni"

Z reprezentacją Rosji sięgnął w 2012 roku po złoto olimpijskie, natomiast rok później razem z drużyną wygrał mistrzostwa Europy. W 2011 i 2013 roku wygrywał Ligę Światową, a w 2018 roku Ligę Narodów.

Zbigniew Boniek już wie, gdzie zagra reprezentacja Polski na Euro? Zbigniew Boniek już wie, gdzie zagra reprezentacja Polski na Euro? "A może tak"

Asseco Resovia zbroi się przed nowym sezonem Plus Ligi

Transfer mierzącego 218 centymetrów Muserskiego do Resovii byłby hitem transferowym Plus Ligi. W poprzednim sezonie rzeszowianie zajęli piąte miejsce. W przyszłych rozgrywkach Asseco Resovia ma zamiar włączyć się do walki o mistrzostwo Polski. - Od połowy sezonu mówi się, że w kolejnej kampanii w Rzeszowie powstanie "dream team" – czytamy w artykule podkarpacielive.pl. Do Asseco Resovii ma trafić m.in. Maciej Muzaj. Polak jest zawodnikiem Sir Safety Perugia, ale właściciel tego klubu, Gino Sirci, w rozmowie z TGR Media zdradził, że ma on już podpisany kontrakt z polskim klubem. Łączeni z rzeszowskim zespołem są także Jakub Kochanowski i Paweł Zatorski.  

Więcej o: