Wielki finał bez ZAKSY? Decydująca batalia. Gdzie i o której oglądać? Transmisja, stream online

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w decydującym pojedynku zagra ze Skrą Bełchatów. Stawką tego spotkania będzie awans do finału tegorocznej edycji PlusLigi. Gdzie i o której oglądać mecz? Transmisja TV, stream online.

Po dwóch starciach stan rywalizacji pomiędzy ZAKSĄ i Skrą to 1:1. 3 kwietnia zespół z Kędzierzyna-Koźla wygrał 3:0, natomiast cztery dni później lepsza była ekipa z Bełchatowa, która zwyciężyła 3:1. Niedzielne starcie zadecyduje, kto zagra w finale PlusLigi.

ZAKSA rozbiła Skrę, Jastrzębski Węgiel pokonał Vervę. Znamy wyniki pierwszych półfinałów PlusLigiZAKSA rozbiła Skrę, Jastrzębski Węgiel pokonał Vervę. Znamy wyniki pierwszych półfinałów PlusLigi

ZAKSA-Skra. Droga obu drużyn do półfinału PlusLigi

Na etapie ćwierćfinałów ZAKSA dwukrotnie pokonała Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Po pierwszym pojedynku ze Skrą mogło się wydawać, że drugie starcie zakończy się w podobny sposób i to siatkarze z Kędzierzyna-Koźla awansują do finału. Tak się jednak nie stało.

Skra Bełchatów z kolei w ćwierćfinale mierzyła się z Asseco Resovią Rzeszów, a awans do półfinału zapewniła sobie dzięki zwycięstwom dwóm zwycięstwom w stosunku 3:1 i 3:0. Na drodze po pierwsze od 2018 roku mistrzostwo stanął jej z kole triumfator z 2019 roku.

Zobacz wideo Artur Szpilka: Zastanawiam się tylko, co będzie, gdy wygram walkę, a nie, jak przegram, bo nie biorę tego pod uwagę

ZAKSA-Skra. Gdzie i o której obejrzeć spotkanie?

Wiadomo już, z kim w finale tegorocznej edycji PlusLigi zmierzy się zwycięzca pojedynku Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Skra Bełchatów. Na triumfatora czekają już siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy pokonali Vervę Warszawa Orlen Paliwa 2:0 (3:2, 3:1).

Decydujące spotkanie o awans do finału pomiędzy ZAKSĄ i Skrą Bełchatów zostanie rozegrane w niedzielę, 11 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu od godziny 14:45. Transmisję z tego meczu pokaże stacja Polsat Sport.

Sensacyjna porażka ZAKSY bez kluczowego zawodnika. Trwa wyścig z czasemSensacyjna porażka ZAKSY bez kluczowego zawodnika. Trwa wyścig z czasem

Najwięcej zwycięstw w historii PlusLigi ma na swoim koncie AZS-AWF Warszawa (14). Skra Bełchatów triumfowała w tych rozgrywkach 9-krotnie, natomiast Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - 8-krotnie.

Więcej o: