Michał Winiarski nagle gorzej się poczuł. Ma objawy. Szybka reakcja klubu

Michał Winiarski zakażony koronawirusem. Trefl Gdańsk wydał oficjalne oświadczenie. Były siatkarz, a obecnie trener siatkarskiej drużyny PlusLigi ma objawy wirusa.

Michał Winiarski od niedzieli przebywa w izolacji po tym, jak zaobserwował niepokojące objawy. Wyniki badań potwierdziły obecność SARS-CoV-2 u trenera Trefla Gdańsk. Klub już na początku tygodnia podjął decyzję o umieszczeniu w izolacji także pozostałych siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego.

Trener Michał Winiarski gorzej poczuł się w niedzielę po południu i od razu rozpoczął samoizolację. Objawy chorobowe, które początkowo wystąpiły u szkoleniowca to bardzo silny, tępy ból głowy, dreszcze, mocne osłabienie. We wtorek wieczorem trener stracił także węch i smak. Test na obecność SARS-CoV-2 został wykonany trenerowi we wtorek i niestety w środę okazało się, że jego wynik jest dodatni. Profilaktycznie od początku tygodnia samoizolację rozpoczęli również zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego, którzy nie byli zakażeni SARS-CoV-2 w trakcie okresu przygotowawczego (łącznie pięć osób – trzech siatkarzy i dwóch innych członków sztabu). Te osoby czekają teraz na kontakt od Inspekcji Sanitarnej. Prawdopodobnie testy na obecność SARS-CoV-2 będą miały wykonane do końca tego tygodnia

- napisano w oświadczeniu Trefla Gdańsk.

Trefl Gdańsk i kolejne problemy z koronawirusem. Michał Winiarski na kwarantannie

Trefl Gdańsk po raz kolejny zmaga się z SARS-CoV-2 w swoich szeregach. Poprzednio zakażonych było łącznie 16 osób, w tym 13 siatkarzy (z czego 12 podstawowych oraz jeden młodzieżowiec) oraz trzech członków sztabu szkoleniowego. Wtedy podjęto także decyzję o zamknięciu Ergo Areny w Gdańsku oraz przeprowadzeniu testów wszystkich zespołów i pracowników korzystających z niej. 

Pozytywny wynik badania na obecność wirusa u Michała Winiarskiego skomplikował także terminarz PlusLigi, jednak warto zaznaczyć, że nie tylko Trefl Gdańsk zmaga się z zakażeniami. Władze ligi zdecydowały o przełożeniu spotkania 6. kolejki między gdańszczanami a Vervą Warszawa Orlen Paliwa z powodu SARS-CoV-2 wykrytego w stołecznym klubie. 

Więcej o: