Oficjalnie: Transferowy hit Czarnych Radom. Klub sprowadził wicemistrza świata

Zespół Czarnych Radom poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że pozyskał Lucasa Eudardo Lohę, wicemistrza świata z 2018 roku z reprezentacją Brazylii. To kolejny siatkarz z Ameryki Południowej, który trafił do PlusLigi.

Cerrad Enea Czarni Radom zakontraktowali nowego zagranicznego gracza. W sezonie 2020/2021 siatkarzem klubu będzie reprezentant Brazylii, Lucas Eduardo Loh - ogłosił zespół na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Transferowy hit Czarnych Radom. Pozyskali wicemistrza świata!

Brazylijski siatkarz w przeszłości już grał w Polsce, broniąc barw ZAKSY Kedzięrzyn-Koźle w sezonie 2014-15. Później reprezentował Brasil Kirin Volei, a podczas edycji 2016/2017 Funvic Taubaté. Jego kolejnym przystankiem był Halkbank Ankara, a następnie SESI Sao Paulo. 

- W sezonie 2020/2021 fani drużyny Wojskowych będą mogli oglądać brazylijskiego siatkarza, wicemistrza świata z 2018 roku, Lucasa Eduardo Lóha. Witamy w Radomiu Lucas - napisano na oficjalnym profilu klubu na Twitterze.

Lucas Eduardo Loh to zawodnik niezwykle utytułowany. Ma już w swoim dorobku mistrzostwo Brazylii (2012), a także cztery klubowe wicemistrzostwa w latach 2011, 2016, 2017 i 2019. Ponadto w 2012 roku cieszył się ze złotego medalu w Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej. W innych zespołach także zdobywał trofea m.in. puchar Brazylii z Finvic Taubate w 2017 roku czy też mistrzostwo i Puchar Turcji z Halbank Arena.

29-letni siatkarz gra na pozycji przyjmującego. Z reprezentacją Brazylii wywalczył mistrzostwo świata w  U-23, natomiast z seniorską kadrą cieszył się m.in. dwa razy ze zdobycia srebrnego medalu Ligi Światowej (2014 i 2017), mistrzostwa Ameryki Południowej w 2015 roku czy też wicemistrzostwa świata w 2018 roku. 

To kolejny siatkarz zza Atlantyku, który będzie występował w PlusLidze. Przed kilkunastoma dniami Aluron Virtu CMC ogłosił pozyskanie Garretta Muagututii, a Asecco Resovia Jeffrey Jendryka.

Lucas Eduardo Loh jest siódmym wzmocnieniem zespołu z Radomia przed sezonem 2020/21. Wcześniej sprowadzono Michałów: Ostrowskiego i Kędzierskiego, Bartosza Firszta, Brendena Sandera, Bartłomieja Grzechnika i Mateusza Masłowskiego.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA