Oficjalnie: Hitowy transfer beniaminka PlusLigi! Sprowadzili byłego reprezentanta

Stal Nysa ogłosiła nowy transfer. Beniaminek przyszłego sezonu PlusLigi zakontraktował byłego reprezentanta Polski, Zbigniewa Bartmana.

To szesnasty klub Bartmana w trakcie jego trwającej już szesnaście lat kariery. Do tej pory grał już w ośmiu krajach. Do PlusLigi zawodnik wrócił w zeszłym sezonie, który spędził, występując w barwach Asseco Resovii. Teraz były reprezentant Polski podpisał kontrakt ze Stalą Nysa na jeden sezon. Drużyna zagra w przyszłym sezonie PlusLigi, choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Pomyślnie przeszła jednak weryfikację przeprowadzoną przez Polską Ligę Siatkówki i otrzyma licencję. 

Zobacz wideo Bundesliga. "Der Klassiker". Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:1. Gol Kimmicha [ELEVEN SPORTS]

Reprezentant Polski bohaterem hitowego transferu beniaminka PlusLigi

Jak informuje "Przegląd Sportowy" do drużyny zostanie sprowadzony także drugi atakujący - Wassim Ben Tara. Przez to Zbigniew Bartman zostanie przesunięty na pozycję przyjmującego. Od dłuższego czasu mówi się, że do Nysy ma trafić także rozgrywający powoływany reprezentacji Polski, Marcin Komenda. W zeszłym sezonie razem z Bartmanem grał dla Asseco Resovii. 

Bartman rozegrał w polskiej kadrze 137 spotkań. Jest złotym medalistą mistrzostw Europy i zwycięzcą Ligi Światowej z 2012 roku, podczas której wybrano go najlepszym atakującym turnieju finałowego w Sofii. 33-latek grał już wcześniej na pozycji przyjmującego, m.in. w Jastrzębskim Węglu. 

Przeczytaj także:

Więcej o: