Oficjalnie: Mariusz Wlazły ma nowy klub! Wraca legendarny duet reprezentacji Polski!

Legenda reprezentacji Polski i PGE Skry Bełchatów zagra w nowym klubie. Mariusz Wlazły został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Trefla Gdańsk. W drużynie zagra także Mateusz Mika.

Mariusz Wlazły odejście z PGE Skry Bełchatów ogłosił już w marcu. Atakujący grał tam przez 17 lat. Przyznawał, że prowadził rozmowy z trenerem gdańszczan Michałem Winiarskim, ale przyszłość siatkarza do tej pory nie była bliżej znana. Kontrakt Wlazłego będzie obowiązywał od 1 lipca przez jeden sezon. 

Zobacz wideo Plus Liga. Michał Winiarski: codziennie na treningu jest atmosfera podniecenia. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu

Mariusz Wlazły zawodnikiem Trefla Gdańsk. Do klubu wraca też Mateusz Mika

- Nie mogę zaprzeczyć, że prowadziłem rozmowy z klubem z Gdańska. Tak jak powiedział Michał, jesteśmy w trudnym czasie i wszystkie kluby muszą najpierw określić swe przyszłoroczne budżety - mówił w jednym z kwietniowych programów "#7strefa" Polsatu Sport Mariusz Wlazły.

Teraz jest już pewne, że Wlazły dołączy do drużyny Winiarskiego. Klub w czwartek ogłosił także, że zagra w nim przyjmujący Mateusz Mika, z którym 36-latek zdobywał mistrzostwo świata w 2014 roku w barwach reprezentacji Polski. 

Legendarny duet reprezentacji Polski znowu razem

Winiarski i Wlazły wspólnie reprezentowali PGE Skrę Bełchatów w latach 2009-2013 oraz 2014-2017. Zakończenie kariery Michał Winiarski ogłosił w kwietniu trzy lata temu. Od tamtego czasu pracował jako asystent trenera w klubie z Bełchatowa, a obecnie obejmuje stanowisko trenera Trefla Gdańsk. Obaj siatkarze zdobyli z reprezentacją Polski złoty medal Mistrzostw Świata w 2014 roku oraz srebrny w 2006 roku. Mateusz Mika ostatni sezon spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Wcześniej już dwukrotnie reprezentował barwy Trefla Gdańsk - w latach 2012-2013 i 2014-2018. 

Przeczytaj także:

Więcej o: