Oficjalnie: Kolejny reprezentant USA zagra w PlusLidze! "Dołącza do watahy"

Asecco Resovia ogłosiła na oficjalnym portalu internetowym, że do klubu przyszedł utytułowany amerykański siatkarz, Jeffrey Jendryk. - Z Chicago, przez Berlin, aż do Rzeszowa - wpis o takiej treści zamieścił zespół na swoim koncie w mediach społecznościowych.

Jeffrey Jendryk poprzednio występował w niemieckim Berlin Recycling Volleys. Z ekipą z PlusLigi związał się dwuletnim kontraktem.

Zobacz wideo Vital Heynen: "To niesamowite, że cały kraj nam pomaga".

Kolejny siatkarz z USA zagra w PlusLidze. Asecco Resovia dokonała sporego wzmocnienia

Amerykanin jest podstawowym graczem kadry USA. Ma świetne warunki fizyczne, mierzy aż 208 cm wzrostu. 24-latek gra na pozycji środkowego blokującego. Wspólnie z reprezentacją ma na koncie już wiele sukcesów. Cieszył się ze srebrnego i brązowego medalu podczas Ligi Narodów, brązu na MŚ w 2018 roku i w Pucharze Świata w 2019 r. oraz srebra na Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

W przeszłości Asecco Resovia już zatrudniała Amerykanów. Jeffrey Jendryk będzie już czwartym siatkarzem z tego kraju, który będzie bronił jej barw.  - Z Chicago, przez Berlin, aż do Rzeszowa. Jeffrey dołącza do wilczej watahy! - w taki sposób przedstawił transfer Jendryka zespół z Rzeszowa na swoim profilu na Twitterze.

Jendryk do Europy trafił po tym, jak ukończył studia na Loyola University w Chicago. Ze swoim poprzednim zespołem, Berlin Recycling Volleys, wywalczył mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec. 24-latek jest kolejnym siatkarzem z USA, który będzie występował w PlusLidze. Kilka dni temu Aluron Virtu CMC ogłosił pozyskanie Garretta Muagututii.

Asecco Resovia wcześniej zakontraktowała Timo Tammemaa, Klemena Cebulja, Fabiana Drzyzgę, Karola Butryna, Roberta Tahta, Michała Potera i trenera Alberto Giulianiego.

Więcej o: