Rewolucja w polskim ćwierćfinaliście Ligi Mistrzów! Odeszło ośmiu siatkarzy i trener

W zespole Jastrzębskiego Węgla doszło do rozwiązania kontraktów z ośmioma graczami oraz trenerem, Slobodanem Kovaciem - poinformował siatkarski klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Jastrzębski Węgiel w bieżącym sezonie PlusLigi po rozegraniu 24 kolejek zajmuje 4. miejsce w PlusLidze, tracąc tylko dwa do trzeciej Skry Bełchatów. Zespół z Jastrzębia-Zdroju jeszcze lepiej radzi sobie w Lidze Mistrzów. Dotarł już do ćwierćfinału rozgrywek, gdzie miał się zmierzyć z Itasem Trentino. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszystkie rozgrywki siatkarskie są obecnie sparaliżowane, a europejskie puchary zostały już zakończone, o czym poinformowała Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV).

Zobacz wideo Vital Heynen: "To niesamowite, że cały kraj nam pomaga".

Wielka rewolucja transferowa w ćwierćfinaliście Ligi Mistrzów!

Jastrzębski Węgiel opublikował komunikat, w którym poinformował, że z klubu odchodzi większość siatkarzy, którzy decydowali w ostatnim czasie o jego obliczu. "Z ostatnim dniem maja 2020 r. wygasają kontrakty: Dawida Konarskiego, Juliena Lyneela, Christiana Fromma, Piotra Haina, Grahama Vigrassa, Dominika Depowskiego, Pawła Ruska oraz Arturo Iglesiasa. Ponadto, w Jastrzębskim Węglu końca dobiegła również misja trenera Slobodana Kovacia. W przypadku wyżej wymienionych zawodników oraz trenera Klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu umów na kolejny sezon. Współpracę z naszym Klubem zakończył również fizjoterapeuta Rafał Majchrzak" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Zespół, który doszedł do 1/4 finału Ligi Mistrzów postanowił dokonać kadrowej czystki! Decyzję o rozstaniu się z tak dużą liczbą zawodników postanowił skomentować Adam Gorol. - [...] Większość z nich miała znaczący udział w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski w sezonie 2018/19, część z nich była gwiazdami zespołu, inni zaś stanowili wielką wartość w budowaniu dobrej atmosfery w szatni. Każdy z nich zostanie zapamiętany dzięki wielu dobrym występom, jak chociażby w minionym sezonie w Lidze Mistrzów. [...] Nowa rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować, każe nam budować zespół na nowy sezon ostrożnie, w sposób wyważony, aczkolwiek ambitnie. [...] Znów chcemy powalczyć o najwyższe cele. Wkrótce, za pośrednictwem naszych oficjalnych kanałów informacyjnych poznają Państwo pełny kształt sztabu szkoleniowego oraz drużyny na nowy sezon - powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla.

Decyzje dotyczące pozyskania nowych zawodników, a także nazwisko nowego trenera klub przedstawi w czerwcu. Co ciekawe, jedynymi siatkarzami, którzy pozostaną w drużynie na dłużej, są w tej chwili: Jakub Bucki, Tomasz Fornal, Jurij Gadyj, Michał Szalacha, Lukas Kampa i Jakub Popiwczak.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: