Wielki hit transferowy w PlusLidze. Aluron Virtu CMC zakontraktował utytułowanego reprezentanta USA!

Aluron Virtu CMC poinformował na swojej oficjalnie stronie internetowej, że podpisał kontrakt z amerykańskim siatkarzem, Garrettem Muagututia, medalistą Ligi Narodów i Pucharu Świata.

Zespół siatkarski z Zawiercia dokonał kolejnego hitu transferowego. Po sprowadzeniu wcześniej Flavio Gualberto i Gjorgija Gjorgiewa, tym razem nowym siatkarzem ekipy z PlusLigi został podstawowy reprezentant Stanów Zjednoczonych. 

Zobacz wideo Vital Heynen: "To niesamowite, że cały kraj nam pomaga".

Potężne wzmocnienie Aluronu Virtu CMC Zawiercie

Garrett Muagututia występuje na pozycji przyjmującego. Poprzednio grał w Calzedonii Werona. Na koncie ma wiele sukcesów wspólnie z kadrą USA. W 2019 roku cieszył się z brązowego medalu w Pucharze Świata, srebra w Lidze Narodów, triumfu w Pucharze Grecji oraz wywalczeniu wicemistrzostwa Grecji z PAOK-iem Saloniki. 

- To od wielu lat ważny siatkarz w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, choć przez większość tego czasu nie był szóstkowym graczem. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie, nie popełnia wielu błędów i umie znajdować różne rozwiązania. Powinien być ostoją naszej linii przyjęcia, co pozwoli nam grać szybko, zwłaszcza przy zagrywce rywali – powiedział Igor Kolaković, trener Aluron Virtu CMC Zawiercie, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

W taki sposób zespół z Zawiercia zapowiedział transfer Amerykanina na swoim koncie w mediach społecznościowych:

Więcej o: