Hit transferowy w PlusLidze! Wraca dwukrotny mistrz świata!

Aż siedmiu zawodników żegna się z Asseco Resovią Rzeszów. Klub siatkarskiej PlusLigi planuje duże zmiany w najbliższym oknie transferowym. Wśród nowych zawodników jest m.in. Fabian Drzyzga.

Asseco Resovia Rzeszów poinformowała, że z klubu odchodzi aż siedmiu zawodników. Wśród siatkarzy, którzy nie wystąpią w drużynie z Rzeszowa w następnym sezonie są Zbigniew Bartman, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Kawika Shoji, Nicolas Marechal, Luke Perry i Nicholas Hoag.

Asseco Resovia Rzeszów żegna siedmiu siatkarzy, klub znalazł potencjalnych zastępców

Duże zmiany przygotowuje dla kibiców Asseco Resovia. Pożegnanie siedmiu siatkarzy, to jedynie część planu reformy składu. Ósmym zawodnikiem, który nie wystąpi na parkietach PlusLigi w następnym sezonie jest Alek Achrem. 37-letni Białorusin zakończył karierę, jednak zostanie w klubie jako asystent trenera Alberto Giulianiego. 

Zobacz wideo

Klub przeprowadził już pierwszy hit transferowy. Do Resovii wrócił Fabian Drzyzga, który przez ostatnie dwa lata reprezentował Lokomotiw Nowosybirsk. Warto wspomnieć, że 30-letni rozgrywający zdobył z Lokomotiwem mistrzostwo Rosji. Z reprezentacją Polski dwukrotnie zdobył złoty medal mistrzostw świata w 2014 oraz 2018 roku. Drzyzga w Asseco Resovii Rzeszów grał poprzednio w latach 2013-2017.

Poza Fabianem Drzyzgą do rzeszowskiego klubu przypisywani są Francuz - Stephen Boyer (Calzedonia Werona) oraz Estończyk - Robert Taht (Sir Safety Perugia). Mówi się także o zakontraktowaniu przyjmującego Itas Trentino - Klemena Cebulji. Jak twierdzą polskie i zagraniczne media, Słoweniec wystąpi w barwach Resovii od następnego sezonu, klub nie wydał jednak oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. 

Więcej o: