Najdłuższy set w historii PlusLigi! Trwał prawie godzinę!

Czarni Radom wygrali w wyjazdowym meczu 22. kolejki PlusLigi z Ślepskiem Suwałki 3:1 (25:23, 44:42, 22:25, 25:21). Drugi set spotkania stał się rekordowym w historii całych rozgrywek. Jeszcze nigdy nie padł w nich taki wynik, a do tego nigdy nie grano jednej partii tak długo - 59 minut!

Cerrad Czarni Radom wygrali 3:1 (25:23, 44:42, 22:25, 25:21) ze Ślepskiem Suwałki w meczu 22. kolejki PlusLigi. Historyczny dla całego seoznu rozgrywek okazał się drugi set, który pobił dwa ligowe rekordy!

44:42 - jeszcze nigdy w historii PlusLigi nie grano tak wyrównanego i długiego seta. Ostatecznie wygrali go zawodnicy z Radomia, którzy triumfowali także w całym spotkaniu. Siatkarze Ślepska nie wykorzystali aż sześciu piłek setowych. Czarni wygrali go jednak przy swojej dwunastej!

Partia trwała aż 59 minut! Poprzedni rekord w tej kategorii należał do meczu z 2018 roku pomiędzy Łuczniczką Bydgoszcz, a Espadonem Szczecin. Padł wynik 42:40 dla szczecinian, a set trwał 55 minut.

Czarni Radom dzięki zwycięstwu przeskoczyli w tabeli PlusLigi Ślepsk. Drużyny są na odpowiednio siódmej i ósmej pozycji. Obie w takiej sytuacji na koniec fazy zasadniczej zagrałyby w fazie play-off i zachowały szansę na walkę nawet o mistrzostwo Polski.