Sport.pl

Najdłuższy set w historii PlusLigi! Trwał prawie godzinę!

Czarni Radom wygrali w wyjazdowym meczu 22. kolejki PlusLigi z Ślepskiem Suwałki 3:1 (25:23, 44:42, 22:25, 25:21). Drugi set spotkania stał się rekordowym w historii całych rozgrywek. Jeszcze nigdy nie padł w nich taki wynik, a do tego nigdy nie grano jednej partii tak długo - 59 minut!

Cerrad Czarni Radom wygrali 3:1 (25:23, 44:42, 22:25, 25:21) ze Ślepskiem Suwałki w meczu 22. kolejki PlusLigi. Historyczny dla całego seoznu rozgrywek okazał się drugi set, który pobił dwa ligowe rekordy!

Zobacz wideo Plus Liga. Michał Winiarski: codziennie na treningu jest atmosfera podniecenia. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu

44:42 - jeszcze nigdy w historii PlusLigi nie grano tak wyrównanego i długiego seta. Ostatecznie wygrali go zawodnicy z Radomia, którzy triumfowali także w całym spotkaniu. Siatkarze Ślepska nie wykorzystali aż sześciu piłek setowych. Czarni wygrali go jednak przy swojej dwunastej! 

Partia trwała aż 59 minut! Poprzedni rekord w tej kategorii należał do meczu z 2018 roku pomiędzy Łuczniczką Bydgoszcz, a Espadonem Szczecin. Padł wynik 42:40 dla szczecinian, a set trwał 55 minut. 

Czarni Radom dzięki zwycięstwu przeskoczyli w tabeli PlusLigi Ślepsk. Drużyny są na odpowiednio siódmej i ósmej pozycji. Obie w takiej sytuacji na koniec fazy zasadniczej zagrałyby w fazie play-off i zachowały szansę na walkę nawet o mistrzostwo Polski. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Najdłuższy set w historii PlusLigi! Trwał prawie godzinę!
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 6 razy 2

  "Padł wynik 40:42 dla szczecinian"
  Przypomina mi to "wygralismy 1:27".

 • gregor13

  Oceniono 1 raz 1

  Nie byłby rekordowy, gdyby nie sędziowie. Po autowym ataku Suwałk (bez bloku) główny wziął challenge dla siebie mimo że nikt z Suwałk nie protestował, że ich atak był po bloku. A pani sędzina zobaczyła blok, którego nikt w Suwałkach nie widział. I w ten sposób ta dwójka przyczyniła się do dwóch rekordów...

 • pacior4

  Oceniono 1 raz 1

  " Historyczny dla całego spotkania' no to nie byla dluga historia. cos zaczynam podejrzewac ze do redakcji sportowej to zssylaja stazystow za kare

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX