Osłabiona PGE Skra rozbita przez Jastrzębski Węgiel! Jednostronny hit PlusLigi!

Jastrzębski Węgiel wygrał 3:0 (25:22, 25:23, 25:19) na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów we wtorkowym hicie PlusLigi. Zawodnicy Slobodana Kovaca pozostali jednak na czwartej pozycji w tabeli ligowych rozgrywek, choć zmniejszyli stratę do PGE Skry do zaledwie trzech punktów.

Jastrzębski Węgiel wygrał 3:0 (25:22, 25:23, 25:19) na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Wtorkowy hit PlusLigi był bardzo jednostronny i wskazał słabe strony osłabionych bełchatowian. W drużynie prowadzonej przez Michała Mieszko Gogola zabrakło dwóch podstawowych przyjmujących - Artura Szalpuka i Milada Ebadipoura. 

Zobacz wideo Plus Liga. Paweł Woicki: musimy odnaleźć ogień, żeby się nie okazało, że jesteśmy jak stare dobre małżeństwo. Zobacz wideo:

Świetny mecz po stronie jastrzębian zagrali skrzydłowi. Każdy z nich - Fornal, Fromm i Konarski - zaliczył ponad 50% skuteczności w ataku, a sam Konarski skończył 18 z 30 piłek (60% skuteczności). 

Dzięki temu spotkaniu Jastrzębski Węgiel traci w ligowej tabeli już jedynie 3 punkty do PGE Skry. Bełchatowianie są na trzecim miejscu, mając 48 punktów, a jastrzębianie na czwartym z dorobkiem 45 punktów. 

Więcej o: