Kontuzja atakującego reprezentancji Polski! Siatkarz musi przejść operację

Atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i reprezentacji Polski, Łukasz Kaczmarek doznał kontuzji stopy i czeka go operacja. Tym samym zawodnikowi przydarzy się kolejna przerwa spowodowana problemami ze zdrowiem. Razem z Aleksandrem Śliwką zdecydował się natomiast na przedłużenie kontraktu z klubem.

Atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i reprezentacji Polski, Łukasz Kaczmarek miał wrócić do gry po powikłaniach grypowych. W piątek podczas treningu przed meczem z Asseco Resovią doznał jednak kontuzji. Polak złamał kość śródstopia i musi poddać się operacji. Podczas spotkania siedział za bandami z nogą w gipsie. 

Zobacz wideo Plus Liga. Michał Winiarski: codziennie na treningu jest atmosfera podniecenia. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu

Do sytuacji odniósł się Sebastian Świderski, prezes ZAKSA S.A. –  W najbliższym tygodniu Łukasza czeka zabieg operacyjny. Liczymy, że będzie z nami i do końca sezonu wróci, nawet jeżeli nie w 100% to w jakimś stopniu. Na pewno jednak nie będziemy się spieszyć ani robić nic na siłę – zapewniał. 

Razem z Aleksandrem Śliwką, Kaczmarek zdecydował się przedłużyć kontrakt z klubem. -Tutaj mamy wszystko, czego potrzebuje siatkarz – przekonywał przyjmujący. 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez Kaczmarka w składzie wygrała mecz 20. kolejki PlusLigi przeciwko Asseco Resovii 3:0 (25:20, 25:22, 25:19). W ligowej tabeli są jednak za Vervą Warszawa, która wygrała w sobotę z PGE Skrą Bełchatów i wskoczyła na miejsce lidera rozgrywek. 

Więcej o: