ONICO złożyło wniosek o upadłość. Co dalej z warszawskim klubem?

Spółka ONICO, zajmująca się obrotem paliwami, według portalu bankier.pl złożyła wniosek o upadłość. Co dalej z warszawskim klubem, który sponsorowała?

Vital Heynen: Żeby drużyna mnie posłuchała, potrzebuję kryzysu. Rozmowę z trenerem polskich siatkarzy zobaczysz w poniższym wideo

Zobacz wideo

Zarząd Onico SA poinformował o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Powodem jest niewypłacalność. O złożeniu wniosku zarząd spółki poinformował w czwartek.

Wcześniej umowy kredytowe miały wypowiedzieć spółce takie banki, jak Alior czy ING, co niesie ze sobą konieczność spłaty wielomilionowych zobowiązań. 

Co upadek ONICO oznacza dla ONICO Warszawa?

Przez ostatnie sezony to właśnie firma ONICO stała w dużej mierze za budowaniem nowej przyszłości dla ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej. Klub przeszedł spore zmiany, spłacił sięgające wiele lat długi i wspiął się na szczyt PlusLigi, w sezonie 2018/2019 zdobywając srebrny medal rozgrywek. W kolejnym zagra w Lidze Mistrzów, dlatego wzmocnił swój skład, pozyskując m.in. Kevina Tillie i Piotra Nowakowskiego.

Jak udało nam się dowiedzieć z kilku źródeł, w klubie trwają intensywne prace nad pozyskaniem nowego sponsora. Nieoficjalnie mówi się, że rozmowy z jednym są bardzo zaawansowane. Ponoć klub nie ma również zaległości finansowych, co jest jedną z podstaw do wydania licencji na grę w lidze w kolejnym sezonie. 

W mediach społecznościowych zaczęto mówić o "wyprzedaży" zawodników klubu i o tym, że dano zgodę na to, by gracze znaleźli nowego pracodawcę. Prawdziwości tej informacji również nie udało się nam potwierdzić u kilku potencjalnie zainteresowanych osób.

Więcej o: