Doniesienia o wykupie miejsca w PlusLidze Chemikowi niestraszne. Zespół pozyskał dwóch mistrzów Polski

Tomasz Kalembka i Kamil Szymura dołączą do Chemika Bydgoszcz w sezonie 2019/2020. Libero i środkowy to mistrzowie Polski z poprzednich rozgrywek, w których grali w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Za Chemikiem Bydgoszcz spore roszady. Po nienajlepszym sezonie 2018/2019 z klubu odeszło 12 zawodników oraz trener Jakub Bednaruk (kolejny rok spędzi w MKS-ie Będzin). Nowym szkoleniowcem zespołu został Przemysław Michalczyk, czyli dotychczasowy asystent wspomnianego Bednaruka.

Powoli władze klubu zaczynają kompletować skład. W zespole po poprzednich rozgrywkach zostali Paweł Gryc, Mateusz Siwicki i Kacper Bobrowski. Teraz ogłoszono pozyskanie dwóch mistrzów Polski - Kamila Szymury oraz Tomasza Kalembki. Dwaj zawodnicy w minionym sezonie nie dostawali jednak zbyt wielu szans na grę w drużynie ZAKSY.

Na liście życzeń bydgoszczan na kolejny sezon mają być między innymi Dawid Woch, Piotr Lipiński, Radosław Gil czy Jakub Peszko. Niewykluczone, że dysponujący niskim budżetem klub przy konstruowaniu składu będzie posiłkował się głównie zawodnikami z I ligi.

Już w poprzednim sezonie klub miał spore problemy finansowe. W trakcie sezonu musiał posiłkować się kolejną dotacją od miasta. Dodatkowo jakiś czas temu zaczęto mówić o możliwości wykupienia miejsca Chemika w PlusLidze przez AZS Częstochowa. Właściciele akademickiego klubu na razie odcięli się jednak od pogłosek.

Więcej o: