Siatkówka. GKS Katowice odbudowuje zespół. Dołączył do niego libero

Po "rozbiorze" GKS-u Katowice, na skutek którego klub pożegnał się z dwunastoma zawodnikami i trenerem, w stolicy Śląska czas na nowe kontrakty. W ostatnim czasie zespół związał się z libero, Szymonem Gregorowiczem.
Zobacz wideo

Szymon Gregorowicz pochodzi ze Świebodzina, a swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w pobliskim Międzyrzeczu. Następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie reprezentował barwy MOS Wola oraz zadebiutował w rozgrywkach Młodej Ligi w AZS Politechnice Warszawskiej. Po opuszczeniu stolicy trafił do Będzina, gdzie rozegrał kolejny sezon Młodej Ligi. Przez ostatnie dwa sezony był już zawodnikiem seniorskiej drużyny MKS-u Będzin.

W kolejnym sezonie Szymon Gregorowicz będzie reprezentował barwy GKS-u Katowice.

- To bardzo ambitny i pracowity zawodnik, który w naszym klubie będzie mógł podnosić swoje umiejętności i z pewnością pokaże się z jak najlepszej strony. To siatkarz, który wpisuje się w zespół i cieszymy, się, że dołącza do naszego klubu - mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Wcześniej kontrakty z GKS-em Katowice podpisali rozgrywający Jan Firlej, atakujący Wiktor Musiał i Jakub Jarosz oraz przyjmujący Adrian Buchowski. Umowy z klubem przedłużyli Emanuel Kohut i Maciej Fijałek. W sezonie PlusLigi 2019/2020 drużynę poprowadzi trener Dariusz Daszkiewicz.