ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Po wielkich kontrowersjach, siatkarze wracają do walki o mistrzostwo. Transmisja TV, stream online, na żywo, 01.05

PlusLiga 2018/2019. Po ogromnych kontrowersjach, w pierwszym meczu o mistrzostwo Polski triumfowała ZAKSA. Teraz finałowy pojedynek przeniesie się do Warszawy. Gdzie oglądać spotkanie ONICO - ZAKSA?
Zobacz wideo

Rywalizacja o mistrzostwo PlusLigi toczy się do trzech zwycięstw. Przed trzema dniami ZAKSA Kędzierzyn Koźle pokonała we własnej hali ONICO Warszawa 3:2. W końcówce spotkania doszło do ogromnej kontrowersji. 

Sędzia Wojciech Maroszek popełnił błąd w kluczowym momencie tie-breaka – arbiter początkowo przyznał punkt gościom i zakończył spotkanie. Jednak po konsultacji z asystentem zmienił decyzję i uznał, że Piotr Łukasik nieprzepisowo odbił piłkę. W rezultacie ZAKSA miała szansę, by odwrócić rezultat i rozpoczęła finałową serię od zwycięstwa.

ONICO złożyło odwołanie od decyzji sędziego, jednak władze Polskiej Ligi Siatkówki utrzymały rezultat pierwszego meczu. Dziś walka o mistrzostwo będzie się toczyć w warszawskiej Hali Torwar. 

ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Gdzie oglądać półfinałowy mecz PlusLigi?

Transmisję TV drugiego, półfinałowego spotkania między ONICO Warszawa i ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle przeprowadzi Polsat Sport. W Internecie mecz obejrzymy na platformie Ipla. Studio rozpocznie się o godzinie 20:00, a siatkarze rozpoczną pojedynek o godz. 20:30.

Więcej o: