Kolejni gracze opuszczają Asseco Resovię Rzeszów. Klub bez mistrza świata!

Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith nie będą w przyszłym sezonie grać w barwach Asseco Resovii Rzeszów. To oznacza, że w sumie kontraktu nie przedłużyło ośmiu zawodników.
Zobacz wideo

Już od kilku tygodni mówi się o tym, że niezadowolone z wyniku w sezonie 2018/2019 władze Asseco Resovii Rzeszów będą chciały w znacznym stopniu zmienić skład drużyny. Kontraktu nie przedłużono między innymi z trenerem Gheorghe Cretu, z zespołem pożegnali się też Łukasz Perłowski (koniec kariery), Thibault Rossard, jak i Mateusz Masłowski i Dawid Dryja. W niedzielę ta lista się wydłużyła.

Resovia bez mistrza świata

Odchodzą kolejni czterej zawodnicy. W ich gronie znaleźli się Jakub Jarosz, Łukasz Kozub, David Smith i mistrz świata z 2014 roku, Mateusz Mika. 

Jakub Jarosz swoją siatkarską karierę zaczynał w Nysie, a do Rzeszowa przeniósł się z katarskiego El Jaish. Z Asseco Resovią związany był od 2017 roku. Mateusz Mika i David Smith grali w Asseco Resovii w sezonie 2018/19. Mateusz do Rzeszowa wrócił po kilku latach gry w barwach Trefla Gdańsk, David z kolei zamienił Zawiercie na stolicę Podkarpacia. 

Wychowanek AKS-u, mistrz Polski, Europy i świata Łukasz Kozub do Asseco Resovii dołączył w grudniu, zastępując Rafaela Redwitza. Wszyscy wymienieni zawodnicy swoje kariery kontynuować będą na parkietach PlusLigi. 

 - Chciałbym bardzo podziękować Kubie, Mateuszowi, Łukaszowi i Davidowi za godne reprezentowanie barw Asseco Resovii. Kuba przez dwa lata był silnym punktem naszej drużyny, który nie zawodził w najważniejszych momentach. Mateusz i David niejednokrotnie odmieniali losy poszczególnych akcji, setów pokazując swoją świetną technikę i wykorzystując swoje siatkarskie umiejętności w barwach Asseco Resovii. Słowa uznania kieruję do Łukasza, który dołączył do nas w trudnym momencie i z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem naszego zespołu. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękuję za to, że reprezentowaliście biało-czerwone barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery – w oficjalnym komunikacie powiedział Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

Idzie nowe

W klubie z Podkarpacia mają zostać Marcin Możdżonek, Rafał Buszek, Kawika Shoji, Damian Schulz i Bartłomiej Lemański. Najprawdopodobniej dołączą do nich Grzegorz Kosok z Jastrzębskiego Węgla, Zbigniew Bartman z ligi argentyńskiej oraz grupa z GKS-u Katowice - Marcin Komenda, Bartosz Mariański, Tomas Rousseaux. Transfer tych ostatnich zawodników związany jest z przejściem trenera zespołu z Górnego Śląska - Piotra Gruszki - do Asseco Resovii Rzeszów