Siatkówka. Ruben Schott zostaje w Treflu Gdańsk

Po sezonie 2018/2019 z Trefla Gdańsk odeszli trener Andrea Anastasi i atakujący Maciej Muzaj, ale klub nie próżnuje i myśli o kolejnych rozgrywkach. Kontrakt z drużyną przedłużył przyjmujący Ruben Schott.
Zobacz wideo

Ruben Schott do Trefla Gdańsk dołączył przed sezonem 2018/2019. Przyjmujący wystąpił w minionych rozgrywkach we wszystkich 26 meczach ligowych, a także ośmiu starciach Ligi Mistrzów, łącznie zdobywając w nich 341 punktów. Najwięcej punktów zanotował w ćwierćfinałowym spotkaniu europejskich zmagań z Zenitem Kazań – 18. Do rekordu punktowego dołożył w tym meczu także 77% skuteczności w przyjęciu. W PlusLidze przyjmował średnio z ponad 50% skutecznością w każdym meczu – najwyższą wśród „gdańskich lwów”, a także plasującą go na piątym miejscu pod względem skuteczności w tym elemencie gry wśród wszystkich przyjmujących PlusLigi, którzy wystąpili w większości meczów swoich drużyn. 

- Bardzo się cieszymy, że Ruben Schott dalej będzie reprezentować Trefla Gdańsk. To bardzo solidny zawodnik, o czym świadczą chociażby statystyki. Świetnie zaprezentował się m.in. w starciach Ligi Mistrzów, w szczególności w tym niezapomnianym meczu w Kazaniu, a niejednokrotnie jego skuteczność w przyjęciu oscylowała w ligowych spotkaniach wokół 70%. Był on jednym z najrówniej grających naszych zawodników przez cały sezon, wyróżniał się także w polu serwisowym, więc jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaje w Gdańsku – mówi w rozmowie z portalem klubowym prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski. 

To ważny krok klubu, który po sezonie 2018/2019, w którym zajął 9. miejsce, czekają spore zmiany. Z zespołu odszedł wieloletni trener, Andrea Anastasi, który przenosi się do ONICO Warszawa. Na jego miejscu w roli pierwszego szkoleniowca drużyny zadebiutuje Michał Winiarski z PGE Skry Bełchatów. Według medialnych spekulacji w teamie zostaną Fabian Majcherski, Szymon Jakubiszak, Bartłomiej Mordyl, Maciej Olenderek, Marcin Janusz, Wojciech Grzyb i Kevin Sasak. Zespół ma wzbogacić się ponadto o Łukasza Kozuba z Asseco Resovii Rzeszów i Pawła Halabę z Hypo Tirol Unterhaching.  

Ponoć zespół opuści sześciu zawodników - na pewno Maciej Muzaj, czyli najczęściej punktujący gracz sezonu, a w sferze spekulacji mówi się o Piotrze Nowakowskim, Michale Kozłowskim, Nikoli Mijailovicu, Patryku Niemcu i Miłoszu Hebdzie.

Więcej o: