Siatkówka. Kolejne zmiany w GKS-ie Katowice. Młody rozgrywający wraca do Polski

Po sezonie spędzonym w belgijskim Lindemans Aalst, Jan Firlej wraca do Polski. Będzie występował w GKS-ie Katowice, który po rozgrywkach 2018/2019 czekają spore zmiany.
Zobacz wideo

Kilka dni temu władze GKS-u Katowice, czyli 8. drużyny sezonu 2018/2019, podały, że klub opuści 12 zawodników. Teraz rozpoczęły kompletowanie składu na kolejne rozgrywki. W nim, pod wodzą trenera Dariusza Daszkiewicza, znajdzie się m.in. Jan Firlej, czyli 23-letni rozgrywający.

- Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z GKS-em. Chciałem wrócić do PlusLigi, a oferta z Katowic była bardzo korzystna. Ten projekt jest bardzo ciekawy i skrojony na kilka lat. GKS jest stabilnym klubem, który z roku na rok staje się coraz mocniejszą marką w PlusLidze. Głęboko wierzę, że podobnie będzie w kolejnych latach - mówi Jan Firlej, który o miejsce w składzie będzie rywalizował z Maciejem Fijałkiem. - Bardzo cieszę się, że drugim rozgrywającym jest tak doświadczona osoba jak Maciek. Mam nadzieję, że wiele się od niego nauczę, a rywalizacja o miejsce w składzie będzie bardzo ciekawa - dodaje nowy rozgrywający GieKSy.

W GKS-ie po tym sezonie zostają rozgrywający Maciej Fijałek oraz środkowy Emanuel Kohut. Ponoć do zespołu dołączą również Jakub Jarosz, Rafał Szymura i Kamil Kwasowski.