Siatkówka. Jakub Bednaruk po sezonie trafi do MKS-u Będzin? Kontrakt prawdopodobnie już podpisany

Jak potwierdziły nasze źródła, trener Chemika Bydgoszcz, Jakub Bednaruk, po sezonie opuści klub. Szkoleniowiec prawdopodobnie podpisał już kontrakt z MKS-em Będzin. Ponoć do tego samego namówił też środkowego, Dawida Gunię.
Zobacz wideo

O transferze trenera Chemika Bydgoszcz, Jakuba Bednaruka, do MKS-u Będzin, czyli najsłabszego klubu PlusLigi sezonu 2018/2019, mówi się od kilku tygodni. Jak udało nam się dowiedzieć u źródeł związanych z klubem, szkoleniowiec jest już po podpisaniu kontraktu. Do tego samego miał ponoć namówić siatkarza Jastrzębskiego Węgla, Dawida Gunię.  

Ruch ten z jednej strony może dziwić, a z drugiej nie. MKS Będzin jest najsłabszym klubem PlusLigi sezonu 2018/2019. W 22 meczach zdobył zaledwie 7 punktów, a w najwyższej klasie rozgrywkowej utrzyma się dlatego, że w połowie sezonu inny klub, Stocznia Szczecin, zbankrutował. W trwających rozgrywkach nie będzie więc spadków z ligi mistrzów świata. Nie zmienia to faktu, że Chemik Bydgoszcz też nie był w tych rozgrywkach opisywany w samych superlatywach. Jest zaledwie dwa miejsca wyżej w tabeli od będzinian i borykał się ze sporymi zaległościami finansowymi. Nasze źródła potwierdziły, że chodziło o kilka miesięcy bez wypłat, które poskutkowały tym, że część zatrudnionych w drużynie miała problemy z opłaceniem rachunków lub musiała korzystać z pomocy finansowej od swoich bliskich.  

Bydgoski klub wyszedł jednak na finansową prostą i spłacił zobowiązania. Ponoć w kolejnym sezonie do tak dramatycznych sytuacji ma nie dochodzić - jak co rozgrywki, mówi się o pozyskaniu kolejnych sponsorów. Jakub Bednaruk pracuje w drużynie znad Brdy od 2017 roku. Wcześniej współpracował z AZS-em Politechnika Warszawska, które rozstało się z nim po związaniu z bogatym sponsorem - ONICO - i zatrudnieniu byłego selekcjonera mistrzów świata, Stephana Antigi, na stanowisku szkoleniowym.

Więcej o: