Siatkówka. Przyszłość Stephane'a Antigi jest już jasna! "Umowa nie zostanie przedłużona"

Prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek, poinformował za pośrednictwem strony internetowej klubu, że kontrakt z obecnym szkoleniowcem drużyny, byłym selekcjonerem biało-czerwonych, Stephanem Antigą, nie zostanie przedłużony. Spekuluje się, że jego następcą będzie były trener Polaków, Andrea Anastasi, który obecnie prowadzi Trefl Gdańsk.
Zobacz wideo

- Jesteśmy po spotkaniu z trenerem Stephanem Antigą i wspólnie ustaliliśmy, że jest to moment, w którym możemy potwierdzić, że jego umowa, która wygasa po zakończeniu sezonu 2018/2019, nie zostanie przedłużona. Zdajemy sobie sprawę, że środek sezonu nie jest idealnym momentem na takie informacje, ale chcieliśmy zachować się fair wobec Stephane’a, sztabu i zawodników, którzy powinni wiedzieć, jak wygląda sytuacja, aby niepotrzebnie nie skupiać się na doniesieniach prasy. Nasze rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze i mogę zapewnić, że obie strony będą w stu procentach wywiązywać się z umowy do końca jej obowiązywania - zdradza prezes ONICO Warszawy, Piotr Gacek. 

ONICO Warszawa jest w tej chwili drugim najlepszym zespołem PlusLigi. Drużyna ta w trakcie sezonu 2018/2019 wzmocniła się o MVP mistrzostw świata, Bartosza Kurka, oraz bułgarskiego przyjmującego, Nikołaja Penczewa, którzy odeszli z upadającej Stoczni Szczecin. W zespole występują ponadto mistrz świata 2018 Bartosz Kwolek czy też zdobywca złotego medalu na siatkarskim mundialu w 2014 roku, Andrzej Wrona. Siatkarze prowadzeni przez trenera Antigę wygrali do tej pory 11 z 14 meczów i ustępują liderowi z Kędzierzyna-Koźla 6 punktami. 

Stepane Antiga pracuje w Warszawie od dwóch sezonów. Ten poprzedni jego zespół zakończył na 8. pozycji, co było pokłosiem licznych kontuzji, które przydarzyły się jego graczom pod koniec rozgrywek. Siatkarze ze stolicy stracili miejsce w najlepszej szóstce PlusLigi, co poskutkowało tym, że ostatecznie nie mogli walczyć o medale ligi.  

Antigę zastąpi Andrea Anastasi? 

Od kilku tygodni w mediach przewijają się informacje, że następcą Antigi najprawdopodobniej będzie Andrea Anastasi. Włoski szkoleniowiec skomentował sprawę w Sport.pl, gdzie zaprzeczył, by cokolwiek było już postanowione, jednak to nie uspokoiło plotek. Roszada ta byłaby dla szkoleniowca z Italii pierwszą zmianą klubu od 2014 roku.

Więcej o: