Siatkówka. Michał Mieszko Gogol znalazł nowy klub

Michał Mieszko Gogol został trenerem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Były szkoleniowiec Stoczni Szczecin podpisał kontrakt z nowym klubem do końca obecnego sezonu.
Zobacz wideo

- Najważniejsze, żeby zdiagnozować jak pomóc drużynie i co możemy poprawić w jak najkrótszym czasie - powiedział Michał Mieszko Gogol na wtorkowej konferencji prasowej. 33-latek objął stanowisko trenera w zespole Indykpol AZS, który zawodzi w tym sezonie PlusLigi. Drużyna z Olsztyna plasuje się obecnie na 8. miejscu w tabeli polskiej ligi.

Gogol pozostawał ostatnio bez pracy, po tym jak Stocznia Szczecin, w której pełnił funkcję szkoleniowca, upadła z powodów finansowych. W Indykpolu zastąpił Roberto Santilliego, który przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. 

Michał Mieszko Gogol z nieba do piekła

Dla 33-letniego Gogola kończący się rok był bardzo zakręcony. Na jesieni jako asystent Vitala Heynena w reprezentacji Polski sięgnął z nią po złoty medal mistrzostw świata. W nowym sezonie PlusLigi objął drużynę Stoczni Szczecin, która miała zdominować siatkarskie rozgrywki ligowe w naszym kraju. Naszpikowana gwiazdami Stocznia (m.in. Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło i Matej Kazijski) wycofała się jednak z ligi już po 10. kolejkach z przyczyn finansowo-organizacyjnych. Większość siatkarzy ze Szczecina znalazło już nowych pracodawców - w tym Bartosz Kurek, który przeniósł się do Onico Warszawa. Nową pracę podjął także trener Gogol, który związał się z AZS-em Olsztyn.

Michał Mieszko Gogol poprowadzi olsztynian po raz pierwszy 28 grudnia w starciu przeciwko GKS Katowice.

Więcej o: