PlusLiga. Bartosz Kurek kontuzjowany. ONICO wydało oświadczenie

Bartosz Kurek przeszedł w poniedziałek badania po urazie, jakiego doznał podczas niedzielnego meczu z Jastrzębskim Węglem. Mistrz świata ma problemy z mięśniami brzucha i nie zagra w najbliższym meczu z Chemikiem Bydgoszcz.
Zobacz wideo

Bartosz Kurek od niedawna jest zawodnikiem Onico Warszawa. Wcześniej w tym sezonie występował w Stoczni Szczecin, ale klub z północy Polski rozpadł się i atakujący musiał szukać nowego pracodawcy. Wybrał ONICO, w barwach którego zdołał jak dotąd rozegrać dwa spotkania. W pierwszy przeciwko AZS Olsztyn zdobył 21 punktów i otrzymał nagrodę MVP meczu. W drugim przeciwko Jastrzębskiemu zszedł z kontuzją. W połowie drugiej partii w Jastrzębiu-Zdroju Kurek wygiął się w ataku i odczuł ból. Kontuzjowany musiał zejść z boiska.

Bartosz Kurek z drobną kontuzją

Eksperci podejrzewali, że mistrz świata może mieć problemy z mięśniami brzucha. Ich przypuszczenia sprawdziły się, co potwierdził klub z Warszawy w oficjalnym oświadczeniu. - Bartek ma niewielkie uszkodzenie mięśni brzucha, delikatnie i częściowo naderwał mięsień skośny zewnętrzny. Zastosowaliśmy odpowiednie środki i wiemy już, że jego przerwa w grze nie będzie długa. Występ w Bydgoszczy stoi pod znakiem zapytania, ale będzie w stu procentach gotowy na kolejne spotkanie, 12 stycznia - powiedział lekarz drużyny z Warszawy, Grzegorz Adamczyk.

ONICO Warszawa jest obecnie na 2. miejscu w PlusLidze. Wyżej w tabeli znajduje się tylko ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W najbliższym meczu zespół ze stolicy zagra w piątek na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz. W kolejnym zaś dopiero 12 stycznia przyszłego roku u siebie z Asseco Resovią Rzeszów.

Więcej o: