Stocznia Szczecin zalega z wypłatami dla siatkarzy. Bartosz Kurek odejdzie?

Jak poinformował portal polsatsport.pl, zawodnicy Stoczni Szczecin nie otrzymują na czas swoich wynagrodzeń. A to może skutkować odejściem z zespołu kilku gwiazd. Czołowe rosyjskie kluby zainteresowane są pozyskaniem Bartosza Kurka.

W Szczecinie powstał projekt, który miał zmienić układ sił w lidze siatkarzy. Na bazie klubu Espadon Szczecin powstała nowa drużyna - Stocznia Szczecin. I Stocznia na dzień dobry miała aspiracje mistrzowskie. W klubie występuje wielu uznanych i doświadczonych zawodników, m.in: Matej Kazijski, Simon Van De Voorde, Łukasz Żygadło, Nikołaj Penczew czy właśnie Bartosz Kurek.

Jak poinformował portal polsatsport.pl, siatkarze nie otrzymują pensji na czas. Skutkować to może "rozbiórką" drużyny.

- W Szczecinie grają bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy potrzebują pieniędzy. Było kilka spotkań, siatkarze są jeszcze cierpliwi. Mam nadzieję, że wszystkie zapowiedzi zostaną spełnione. Stocznia płynie i oby tak było dalej. (...) Inne kluby już wyrażają zainteresowanie siatkarzami Stoczni. Rosjanie chcą Bartosza Kurka, bo jest w kozackiej formie - powiedział Jerzy Mielewski, dziennikarz Polsatu.

Stocznia Szczecin zajmuje piąte miejsce w PlusLidze. Liderem jest Kędzierzyn-Koźle.

Więcej o: