Siatkówka. Wielka zmiana u wielkiego siatkarza. Dmitrij Muserski po 13 latach opuszcza Biełogorie Biełgorod

Jeden z najwyższych siatkarzy świata, mierzący 218 cm wzrostu złoty medalista igrzysk olimpijskich z 2012 roku, Dmitrij Muserski, po 13 latach zmienia klub. Środkowy rozstał się z Biełogorie Biełgorod i kolejny sezon spędzi w japońskim Suntory Sunbirds.

Dmitrij Muserski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych siatkarzy świata. Rosyjski środkowy ma na swoim koncie liczne sukcesy, do których zaliczyć można m.in. 8 medali mistrzostw Rosji, dwa Puchary CEV, zwycięstwo w Lidze Mistrzów czy Klubowe Mistrzostwo Świata. Z kadrą Sbornej sięgał natomiast po triumf w igrzyskach olimpijskich 2012, mistrzostwo Europy, Puchar Świata czy wygraną w Lidze Narodów (2018).

Jego kariera klubowa wyglądała dotychczas dość monotonnie. Zawodowe uprawianie sportu rozpoczął w Charkowie, skąd przeniósł się do Biełgorie Biełgorod. W tym klubie spędził kolejne 13 lat, grając na pozycji środkowego/atakującego. Był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny i niejednokrotnie rozstrzygał mecze zespołu w decydujących momentach.

Stocznia Szczecin uzupełniła skład. Bartosz Firszt dołączył do klubu

Po sezonie 2017/2018 siatkarz zdecydował się jednak zmienić dotychczasową sytuację i ogłosił, że w kolejnych rozgrywkach występować będzie w lidze japońskiej.

- Numer 13, 13 lat spędzonych w Biełgorodzie. To symboliczne? Nasze drogi z klubem się rozchodzą. Mogę z dumą powiedzieć, że moje sumienie przed klubem i fanami jest absolutnie czyste. Starałem się pokazywać wszystko, co najlepsze, na każdym treningu i podczas każdego meczu, niezależnie od warunków fizycznych i wydarzeń, które miały miejsce w moim życiu. Zawsze grałem do ostatniego gwizdka. Dałem dużo siły i energii, chroniąc honor i tradycje klubu. Czasami walczyłem na boisku także z urazami, rozumiejąc wagę spotkań i odpowiedzialność wobec fanów i sponsorów. Jestem dumny z wykonanej pracy, mojej gry i osoby, którą stałem w ciągu ostatnich 13 lat życia!

Dzięki za mój rozwój zawodowy. Dziękuję za osobisty rozwój. Dzięki za lekcje życia. Czasami było to bardzo trudne i bolesne, czasami było łatwe i przyjemne, ale pozostawiam w pamięci tylko najlepsze chwile. Wszystkie złe rzeczy przekształcam w cenne doświadczenie, które towarzyszy mi w mojej podróży – napisał Muserski w oficjalnym oświadczeniu.

- Podążaj za marzeniami za wszelką cenę! Żyj swoim życiem! Czasem trzeba walczyć o to, stawiając wszystko na szali. Warto – zakończył wpis wybitny rosyjski siatkarz.

Zawodnik przenosi się do Japonii. 30-latek zagra w Suntory Sunbirds, podążając śladem znanych poprzedników (m.in. Michała Kubiaka czy Facundo Conte), którzy wcześniej zdecydowali się związać z dochodowymi ligami azjatyckimi.

Niespodziewana zmiana na stanowisku szkoleniowym Curpum Lubin

Więcej o: