Siatkówka. Doświadczony przyjmujący, Nikola Kovacević, zagra w Chemiku Bydgoszcz

Nikola Kovacević w sezonie 2018/2019 zagra w Chemiku Bydgoszcz. Mistrz Europy z 2011 roku związał się z klubem roczny kontraktem.

Po Maximie Morozau, Raphaelu Margarido, Mateuszu Witku i Bartłomieju Lipińskim do Chemika Bydgoszcz w rozgrywkach 2018/2019 PlusLigi dołączył Nikola Kovacević. Doświadczony Serb ostatni sezon spędził CS Arcada Galati.

Grał w wielu klubach w Serbii, Grecji, Rosji, Francji, Chinach, Iranie, Włoszech i Rumunii. Znany jest też polskim kibicom, gdyż w sezonie 2012-2013 reprezentował barwy zespołu z Rzeszowa, z którym zdobył wówczas złoty medal. W swojej karierze sięgał także po tytuły mistrza Serbii i Czarnogóry (2003) i Chin (2015).

W zeszłych rozgrywkach zespół z Bydgoszczy walczył o utrzymanie. Z drużyną pożegnali się Wojciech Jurkiewicz, Metodi Ananiew, Jewgienij Gorczaniuk, Edgardo Goas, Mateusz Sacharewicz, Krzysztof Bieńkowski oraz Jakub Rohnka. Mimo trudności w walce o pozostanie w PlusLidze w klubie kolejny rok spędzą trener Jakub Bedaruk, atakujący Bartosz Filipiak, libero Adam Kowalski i Kacper Bobrowski, środkowi Michał Szalacha i Patryk Akala, rozgrywający Piotr Sieńko oraz atakujący Paweł Gryc.

Więcej o: