Siatkówka. Siatkarski GKS zamyka skład dwoma transferami

Dawid Woch oraz Bartosz Krzysiek jako ostatni siatkarze dołączyli do GKS-u Katowice przed sezonem 2018/2019. Skład drużyny ze stolicy Śląska został oficjalnie skompletowany.

- Bardzo się cieszę, że dołączam do GKS-u. Nie ukrywam, że ważnym argumentem była dla mnie postać trenera. Miałem przyjemność pracować z Piotrem Gruszką, gdy był jeszcze zawodnikiem w AZS-ie Olsztyn. Jestem ciekaw, jak wygląda praca z nim jako trenerem i jakie ma metody. Myślę, że może mi dać wiele jako atakującemu. Dla mnie największymi autorytetami na tej pozycji są Mariusz Wlazły i właśnie Piotr Gruszka. Liczę więc, że pobyt w Katowicach da mi wiele dobrego - powiedział Bartosz Krzysiek po podpisaniu kontraktu.

- Nasz nowy atakujący ma spore doświadczenie, a w poprzednim sezonie błysnął w rozgrywkach pierwszej ligi. To zawodnik bardzo ambitny, który będzie rywalizował o miejsce w składzie z Karolem Butrynem. Jestem przekonany, że wpłynie to pozytywnie na obu zawodników - stwierdził Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Osłabienie PGE Skry Bełchatów przed sezonem 2018/2019

Bartosz Krzysiek swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w MKS MDK Warszawa. Następnie reprezentował barwy pierwszoligowych zespołów z Siedlec i Suwałk. Później rozpoczęła się jego przygoda z PlusLigą, gdy grał w Indykpolu AZS Olsztyn, Effectorze Kielce oraz Łuczniczce Bydgoszcz. Mierzący 208 cm atakujący zagrał również w Indonezji w barwach zespołu z Dżakarty. Ostatni sezon spędził w AZS-ie Częstochowa, z którym wygrał pierwszoligowe zmagania. Krzysiek był pierwszoplanową postacią podczas finałowej rywalizacji z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Dawid Woch z kolei pierwszy kontrakt w PlusLidze podpisał z MKS-em Będzin, jednak w trakcie poprzedniego sezonu przeniósł się do ligi francuskiej i występował w barwach klubu z Nicei.

- Dawid to młody i ambitny zawodnik, który bardzo dobrze wpisuje się w naszą drużynę. Jestem przekonany, że wzmocni rywalizację na środku siatki i będzie chciał się rozwijać w naszym klubie pod okiem Piotra Gruszki - mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Skład GKS-u Katowice na sezon 2018/19:

Rozgrywający: Marcin Komenda, Maciej Fijałek
Środkowi: Emanuel Kohut, Wojciech Sobala, Bartłomiej Krulicki, Dawid Woch
Atakujący: Karol Butryn, Bartosz Krzysiek
Przyjmujący: Gonzalo Quiroga, Tomas Rousseaux, Rafał Sobański, Dominik Depowski
Libero: Bartosz Mariański, Dawid Ogórek

Z klubem z Katowic po sezonie 2017/2018 pożegnali się Dominik Witczak, Adrian Stańczak, Paweł Pietraszko, Tomasz Kalembka, Sergiej Kapelus oraz Kacper Stelmach.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty. Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski