Siatkówka. To już oficjalne - Rafał Buszek w Asseco Resovii Rzeszów

Jako pierwsi podaliśmy, że po sezonie 2017/2018 Rafał Buszek wróci do Asseco Resovii Rzeszów. Klub w końcu podał tę informację oficjalnie - przyjmujący zamknął skład drużyny na kolejne rozgrywki PlusLigi.

Przez ostatnie trzy lata Rafał Buszek był podstawowym zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z tym klubem dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski, ostatni sezon kończąc srebrnym medalem PlusLigi i uczestnictwem w Final Four Ligi Mistrzów. Zaczęto jednak mówić, że przyjmujący chce zmienić klub i przenieść się do drużyny, z której trafił na Opolszczyznę.

Ostatecznie Asseco Resovia Rzeszów potwierdziła nasze informacje – Rafał Buszek wraca do składu 6. ekipy poprzedniego sezonu  PlusLigi. Zespół z Podkarpacia bardzo liczy na poprawę osiąganych ostatnio wyników. Dlatego właśnie zakontraktował znanych na świecie siatkarzy – Kawikę Shoji, Rafaela Rediwtza, Luke'a Perry'ego czy też gwiazdy polskich rozgrywek – Mateusza Mikę, Damiana Schulza i Davida Smitha.

W 2014 roku Rafał Buszek wraz z polską reprezentacją sięgnął po złoty medal mistrzostw świata. Nie dostał jednak powołania od Vitala Heynena na trwające rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera