Siatkówka. Powroty w Cuprum Lubin. Kadrowicz ponownie w klubie

Po sezonie 2017/2018 wiele mówiło się o kłopotach finansowych Cuprum Lubin. Władze zespołu myślą jednak o przyszłości i podpisały kolejny kontrakt. Do zespołu wrócił Igor Grobelny.

25-letni Igor Grobelny ponownie został siatkarzem Cuprum Lubin. Mierzący 194 cm wzrostu przyjmujący występował już w klubie w sezonie 2016/2017. Później przeniósł się do Hypo Tirol Innsbruck, z którym sięgnął po brązowy medal krajowych rozgrywek. Ostatnio został powołany do belgijskiej kadry narodowej. W swojej siatkarskiej przeszłości występował również w Cerrad Czarnych Radom (2014-2016).

Jest to piąty zawodnik, który oficjalnie dołączył do składu Cuprum Lubin na sezon 2018/2019. Wcześniej zrobili to Damian Boruch (Jastrzębski Węgiel), Mariusz Marcyniak (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Jędrzej Gruszczyński (ONICO Warszawa) i Kert Toobal (Rennes Volley). Spekuluje się, że do drużyny trafi również Jakub Wachnik ze spadkowicza z Kielc.

Ważne umowy w lubińskim klubie po sezonie 2017/2018 mają Filip Biegun, Łukasz Gorzkiewicz, Bartosz Makoś, Przemysław Smoliński i Adrian Patucha. Skład opuścili Łukasz Kaczmarek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Robert Taht (Arkas Izmir), Marcin Kryś, Michal Masny (Aluron Virtu Warta), Keith Pupart (Noliko Maaseik), Adam Michalski, Milos Terzić, Dawid Gunia i Piotr Hain (Jastrzębski Węgiel).

Wszystkie roszady w składzie Cuprum dokonywane są w cieniu plotek o słabnącej pozycji finansowej klubu. Władze drużyny wydały jednak oświadczenie, wyjaśniające, że nie ma zagrożenia, że klub nie wystartuje w rozgrywkach 2018/2019 PlusLigi.

Więcej o: