Siatkówka. Piotr Orczyk w PGE Skrze Bełchatów

Kolejny siatkarz dołącza do mistrzów Polski. Nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów został Piotr Orczyk.

- Jestem szczęśliwy, że od nowego sezonu będę zawodnikiem mistrza Polski. Chcę walczyć o trofea, a w Bełchatowie zawsze gra się o najwyższe cele. Będę czuł się tutaj jak w domu, bo pochodzę z Łodzi, a na mecze PGE Skry chodziłem jeszcze zanim zacząłem grać w siatkówkę. Po kilku latach spędzonych w Belgii liczę na udany powrót do polskiej ligi - mówi nowy przyjmujący PGE Skry.

Przygodę z seniorską siatkówką Piotr Orczyk rozpoczął w Effectorze Kielce. Po dwóch latach zdecydował się na wyjazd do ligi belgijskiej. W sezonie 2014/2015 Polak reprezentował barwy VC Euphony Asse-Lennik, a ostatnie trzy lata spędził w najbardziej utytułowanym belgijskim klubie Knack Randstad Roeselare. W ciągu kilkuletniej przygody w lidze belgijskiej dwa razy został wicemistrzem Belgii, dwukrotnie wywalczył złoty medal i aż czterokrotnie zdobył Puchar Belgii.

Po zdobyciu złotego medalu siatkarskiej ekstraklasy 2017/2018 w Skrze doszło do roszad. Zespół opuścili Szymon Romać, Srećko Lisinac, Bartosz Bednorz i Marcin Janusz. Mówi się, że z zespołem pożegnają się również Milan Katić i Nikołaj Penczew. Do składu dołączyli natomiast wspomniany Orczyk, Jakub Kochanowski, Renee Teppan oraz zrobi to najprawdopodobniej Artur Szalpuk.

Więcej o: